Zabiegi z przyszłością

Przeszczepy włosów to jeden z najprężniej rozwijających się działów medycyny estetycznej. Mimo dość dużych kosztów jest to najlepszy sposób na odtworzenie utraconych na skutek choroby bądź czynników genetycznych włosów. Jest wiele metod przeszczepów włosów, jako, że to metoda ciekawa i bardzo rozwojowa to właśnie jej poświęcony będzie ten artykuł.

Wszczepianie włosów – czym jest i jak się je przeprowadza

Przeszczep włosów stosowany jest u osób, dla których niemożliwym jest przywrócenie włosów w żaden inny sposób gdyż z różnych względów utracili je lub tracą stale. Najczęściej przyczyną takiego stanu rzeczy jest łysienie androgenowe spowodowane nadmiarem męskich hormonów lub specyficznym rozłożeniem genów u kobiet. Ogólna zasadą przeprowadzania przeszczepów jest taka, że pobiera się mieszki włosowe z części skóry na których włosy rosną. Następnie następuje wszczepianie włosów w miejsca docelowe.

Transplantacja włosów możliwa jest różnymi metodami. Wyróżniamy na przykład metodę FUE, polegającą na pobraniu pojedynczych mieszków włosowych, metodę skuteczną ale wolną w przeprowadzaniu dlatego możliwą tylko w przypadku niewielkich ubytków włosów. Inną metodą jest Strip, która to umożliwia szybkie przeprowadzenie przeszczepu poprzez transplantację większego płata skórnego. Wadą metody Strip jest jednak wolno gojąca się blizna przez co metoda ta jest wypierana przez inne. Ostatnią metodą jest SAFER – nowoczesna modyfikacja FUE pozwalająca na bezpieczne i bezbolesne przeszczepienie włosów w szybszym czasie z użyciem specjalistycznych urządzeń. Jedyną wadą metody Safer pozostaje wysoka cena zabiegu.

Czy przeszczep włosów jest skuteczny?

Wielu klientów kontaktując się z centrami medycyny estetycznej oferującymi zabiegi transplantacji włosów wprost pyta czy przeszczep włosów jest skuteczny i bezpieczny. Odpowiedź im udzielana zawsze jest taka sama – tak. Przeszczep jest wszak najskuteczniejszą jak dotąd metodą uzupełniania włosów i choć zdarzają się pojedyncze przypadki komplikacji ogólnie jest to zazwyczaj zabieg skuteczny.

Co do bezpieczeństwa przeszczep włosów będzie na pewno bezpieczny jeśli wybierzemy metodę transplantacja włosów warszawa przeprowadzaną przez renomowane warszawskie kliniki. Transplantacja włosów warszawa to zabieg oparty na metodzie SAFER, przeprowadzany pod okiem wykwalifikowanej kadry medycznej i specjalistycznym sprzętem. Wykonanie tego zabiegu na pewno zakończy się sukcesem i osoba poddająca się jemu może być pewna, że już po niedługim czasie od przeszczepu będzie mogła cieszyć się fryzurą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here