Lekki czy tłusty krem do twarzy

Poszukując idealnego kremu do twarzy, musimy odpowiedzieć sobie na przynajmniej kilka pytań. Jedno z najważniejszych dotyczy tego, czy lepiej postawić na tłusty, czy też na lekki krem. I choć to druga z wymienionych opcji jest tą, która cieszy się znacznie większym powodzeniem, w pewnych okolicznościach to tłusty krem do twarzy może sprawdzić się lepiej.

Kiedy i komu poleca się tłusty krem do twarzy

Tłusty krem do twarzy nie jest klasycznym kosmetykiem nawilżającym. Jego najważniejsze zadanie polega na natłuszczeniu naszej skóry. Możemy na niego liczyć przede wszystkim wtedy, gdy cera jest przesuszona, zmęczona, matowa i szara. Nietrudno domyślić się, że jej problemem jest uszkodzona bariera hydro-lipidowa, a tłusty krem okazuje się być idealną opcją, gdy mamy na celu jej odbudowę.

Stosowanie tłustych kremów do twarzy kojarzy się nam zwykle z miesiącami zimowymi. Warto jednak pamiętać, że są to kosmetyki uniwersalne. Owszem, tworzona przez nie na skórze warstwa ochronna zimą wydaje się mieć szczególnie duże znaczenie. Zabezpiecza ją przecież nie tylko przed pękaniem, ale również przed wysuszaniem. Te same kremy wpływają jednak pozytywnie na proces uzupełniania lipidów, a ten przydaje się zmęczonej skórze przez cały rok. Plusem tłustych kremów do twarzy jest również to, że mogą chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Te kojarzy nam się przede wszystkim z upalnym latem. Warto jednak pamiętać o tym, że z promieniami UVA mamy do czynienia przez cały rok.

Kremy tłuste budzą skojarzenia przede wszystkim z cerą suchą. Warto jednak pamiętać, że mogą przynieść szereg korzyści także cerze tłustej, choć w tym wypadku, mimo wszystko, warto sięgać po rozwiązania charakteryzujące się lżejszą konsystencją. O tłustym kremie warto pomyśleć także mając cerę trądzikową. Kremy o takiej konsystencji z powodzeniem można zresztą stosować nie tylko rano, ale również wieczorem. Sprawdź koniecznie ranking najlepszych tłustych kremów do twarzy: https://triny.pl/blog/najlepszy-tlusty-krem-do-twarzy-ranking-top-7/.

Lekki krem do twarzy – co warto o nim wiedzieć?

Sięgając po lekki krem do twarzy oczekujemy przede wszystkim dobrego nawilżania i odżywiania. Nie mamy przy tym żadnych wątpliwości, co do tego, że obie cechy takiego kremu są mile widziane bez względu na porę roku. Ponownie mamy do czynienia z rozwiązaniem, którym warto się zainteresować bez względu na to, jaki rodzaj cery się posiada, choć nie da się ukryć, że to cera sucha jest mu szczególnie bliska. Osoby, które na co dzień zmagają się z jej blaskami i cieniami, powinny sięgać przede wszystkim po kremy o dość bogatej formule. Mogą one sprawiać wrażenie nieco cięższych, z pewnością jednak uda się docenić ich błyskawiczne działanie nawilżające. Nieco inaczej przedstawia się sytuacja wtedy, gdy w grę wchodzi cera tłusta i mieszana. Tu dobrze sprawdzają się lżejsze kremy, które nie obciążają nadmiernie cery i nie grożą jej przetłuszczaniem się.

Lekkie kremy do twarzy są dostępne w sprzedaży w znacznie większej liczbie niż kremy tłuste. Mają zresztą co najmniej kilka zalet sprawiających, że trudno się nimi nie zachwycić. Osoby, które po nie sięgają, doceniają przede wszystkim to, że można je łatwo rozprowadzić po skórze. Kremy o lekkiej konsystencji szybko się wchłaniają, a to skraca czas niezbędny do przygotowania perfekcyjnego makijażu. To właśnie te, które można stosować pod makijaż, cieszą się zresztą największą popularnością. Nie zatykają porów, nie obciążają skóry i sprawiają, że kolejne warstwy kosmetyków wyglądają naturalnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here