Jak wybrać basen na lato dla rodziny z dwójką dzieci

Lato zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie, również sezon na kąpiel w basenach. Nie zawsze możemy sobie pozwolić na wyjście na publiczny basen. Powodów może być wiele, np. drogie karnety lub zbyt duża odległość do kąpieliska. W takim wypadku przychodzi nam z pomocą zakup własnego basenu. O czym musi pomyśleć rodzina z dwójką dzieci, zanim wybierze swój basen ogrodowy?

O czym pomyśleć przed wyborem basenu?

Wbrew pozorom aspektów, które trzeba wziąć pod uwagę podczas wybierania basenu, jest całkiem sporo. Najważniejsze z nich to:

Rozmiar basenu

Każdy ogród ma inny rozmiar, więc każda rodzina będzie sobie mogła pozwolić na inny basen. Musimy wziąć pod uwagę tylko płaską część terenu, ponieważ basen nie powinien stać na nierównościach. Również musimy pamiętać, że basen nie powinien zajmować całego naszego ogródka, ponieważ będzie to utrudniało korzystanie z niego.

Ilość osób korzystających z basenu

Jeśli z basenu będą korzystać głównie dzieci, to nie musi być on wielkich rozmiarów. Jednakże, gdy planujemy korzystać z basenu całą rodziną naraz, to warto zainwestować w większy basen. Pamiętajmy, że każdy potrzebuje trochę przestrzeni, więc nasz basen nie powinien być zbyt mały.

Rodzaj basenu ogrodowego

Do wyboru mamy głównie 3 rodzaje basenów:

– dmuchane
– na stelażu
– rozporowe

Baseny dmuchane cechują się niezbyt dużą wielkością, ale również nie są zbyt drogie. Taki typ basenu będzie idealny dla rodzin z małymi dziećmi. Dzięki temu łatwo będzie upilnować nasze pociechy bawiące się w wodzie. Niski poziom wody w naszym basenie będzie dodatkowym środkiem bezpieczeństwa

Baseny ogrodowe, które są oparte na stelażu, to najdroższa opcja, ale również są one największe. Na ogół stelaż jest zbudowany z metalu lub wytrzymałego plastiku, co zapewnia wytrzymałość konstrukcji. Z pewnością jest to najstabilniejszy typ basenu, który również cechuje się największą pojemnością z wszystkich wyżej wymienionych rodzajów. Baseny na stelażu najlepiej rozstawić na twardym i stabilnym podłożu, ponieważ mieszczą one dużą ilość wody, a co za tym idzie, są ciężkie.

Baseny rozporowe, to opcja pośrednia pomiędzy dmuchanymi basenami a basenami na stelażu. W tym rodzaju musimy nadmuchać jedynie górną część basenu, a reszta tak naprawdę sama się zrobi po wypełnieniu wodą. Podczas wlewania wody do naszego basenu będzie ona wywierać presję na ściany basenu, przez co zacznie on nabierać kształtu. Basen osiągnie odpowiedni kształt dopiero po całkowitym wypełnieniu go wodą.

Wybierając basen, musimy zwrócić uwagę na wszystkie powyższe aspekty. Zapewni to nam długie lata użytkowania basenu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here