Najlepsze oczyszczacze powietrza dla alergików

0
1162

Jakość powietrza w domu jest bardzo ważna, zwłaszcza jeżeli zmagamy się z chorobami dróg oddechowych lub alergią. Niestety, coraz większa ilość samochodów na naszych ulicach oraz piece zasilane węglem, czy kominy fabryczne, nie sprzyjają świeżemu, dobremu powietrzu. Sezony, w których kwitną rośliny, również sprawiają, że zwłaszcza dla alergików oddychanie może być utrudnione. Z pomocą przychodzi nam nowoczesna technologia. Oczyszczacze powietrza dla alergików, nie tylko ułatwią oddychanie pełną piersią, ale również mogą sprawić, że wiosna będzie dużo przyjemniejsza.

Oczyszczacze powietrza dla alergików- dlaczego warto?

Oczyszczacze powietrza dla alergików charakteryzują się odpowiednią budową i funkcjami. Przede wszystkim, poza oczyszczaniem powietrza z różnego rodzaju pyłków, filtrują również roztocza, kurz, grzyby oraz pleśń. Jest to też dobre rozwiązanie, dla posiadaczy zwierząt, ponieważ filtry wyłapują mniejsze fragmenty sierści. Warto również mieć na uwadze, że taki oczyszczacz powietrza, również poradzi sobie z dymem tytoniowym. Świetnym rozwiązaniem będzie połączenie oczyszczacza powietrza dla alergików z nawilżaczem. Dzięki takiemu połączeniu unikniemy suchości oczu, czy błony śluzowej nosa. Odpowiednio oczyszczonym i nawilżonym powietrzem lepiej się oddycha i rzadziej choruje, na choroby sezonowe jak np. katar sienny, czy przeziębienie.

Jak wybrać dobry oczyszczacz powietrza?

Najlepsze oczyszczacze powietrza dla alergików, są wyposażone w zestaw kilku filtrów, w tym filtr węglowy (wyłapujący dym tytoniowy, smog), filtr hepa (wyłapujący alergeny), filtry elektrostatyczne (filtrujące kurz, czy sierść). Mogą również pojawić się filtry wodne, czy termodynamiczne, które dodatkowo zapewniają, precyzyjną filtrację wszelkich zanieczyszczeń.

Dlatego wybierając oczyszczacz powietrza, należy zwrócić uwagę na:

  • rodzaj filtra/ filtrów, oraz ich dostępność,
  • funkcję nawilżenia powietrza,
  • możliwość wygodnego zaprogramowania czasu pracy urządzenia,
  • powierzchnię, do jakiej jej przeznaczone urządzeni,
  • jonizator, który dodatkowo polepsza jakość powietrza i usuwa alergeny z powietrza,
  • tryb nocny w urządzeniu, dzięki któremu, podczas nocnego filtrowania, oczyszczacz nas nie obudzi.

Ponadto, warto mieć na uwadze, czy urządzenie jest intuicyjne i proste w obsłudze. Jednocześnie jeżeli zdecydujemy się na oczyszczacz z nawilżaczem, pamiętajmy o właściwej higienie pojemnika na wodę, oraz regularnej wymianie filtrów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here