igła

Zabieg dermapen jest procedurą, która polega na nakłuwaniu skóry przyrządem wyposażonym krótkie igiełki. Nakłuwają one skórę na określoną głębokość, co stymuluje syntezę włókien kolagenowych, dodatkowo na skórę aplikowane są związki odżywcze, które penetrują w jej głąb. Czym dokładnie jest zabieg dermapen? Jakie są wskazania i przeciwwskazania do zabiegu? Sprawdźmy to! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/dermapen-czyli-mikronakluwanie-skory/ 

Dermapen – czym jest? 

Jest to zabieg który polega na mocnym nakłuwanie skóry. Możliwe jest to przez wykonanie specjalnego narzędzia, które ma postać pióra, wyposażonego igiełki. Najbardziej nowoczesnym narzędziem używanym do zabiegu jest Dermapen 4, który posiada 16 igiełek napływających z prędkością 200 razy na sekundę. 

Innymi rozwiązaniami, które zastosowane są w Dermapen 4, które czynią z niego najbardziej zaawansowane urządzenie tego typu jest precyzyjna kontrola głębokości nakłuwania skóry, możliwość wykonywania na głębokość nawet 3 mm, brak uczucia szarpania skóry oraz zredukowanie oporu igły. 

Nakłuwanie skóry poprzez urządzenie dermapen umożliwia pobudzenie w niej procesów regeneracyjnych. 

Jak to działa? 

Zabieg możliwy jest dzięki fizjologicznym procesem takich jak: 

  • pobudzenie aktywności fibroblastów
  • powstanie nowych naczyń krwionośnych
  • aktywowanie płytek krwi i nasiona synteza czynników wzrostu
  • zwiększenie syntezy włókien kolagenowych i elastynowych 

Dzięki temu możliwe jest kompleksowe pobudzenie najgłębszych struktur skóry. Podlega ona też pogrubieniu, wygładzeniu i znacznemu ujędrnienie. Zlikwidowane zostają w ten sposób poszerzone pory, zmarszczki a także blizny. Zredukowana zostaje widoczność powierzchniowych przebarwień. 

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu Dermapen? 

Wskazaniami do wykonania takiego zabiegu może być pojawienie się defektów skórnych takich jak: blizny potrądzikowe, poparzenia, rozszerzone pory. Co więcej zabieg wskazany jest osobom, które zmagają się z problemami nadmiernego wypadania włosów, jako doskonałe uzupełnienie terapii łysienia, a także można dzięki niemu uzyskać odmłodzenie szyi, dekoltu, a także dłoni. Zabieg wykonywany jest w celach usuwania oznak starzenia się skóry takich jak jej wiotkość, utrata elastyczności, drobne zmarszczki i przebarwienia. Wskazaniem do zabiegu może być również wspomaganie kuracji antycellulitowych. 

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu Dermapen? 

Nakłuwanie skóry dermapen uznawane jest za bezpieczny zabieg. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań, które umożliwiają wykonanie tego zabiegu. Są to:

  • infekcje skórne w obrębie obszaru poddawanego zabiegowi
  • łuszczyca
  • rany na skórze
  • niewyrównana cukrzyca typu 2
  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • choroby nowotworowe i autoimmunologiczne.

Zobacz też: http://www.nadwisla.pl/osocze-bogatoplytkowe-i-fibryna-czym-jest-i-na-czym-polega-zabieg/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here