Ogrzewanie łazienkowe

Temperatura w łazience powinna być nieco wyższa niż w innych pomieszczeniach w domu. Ważne jest to, aby pamiętać nie tylko o odpowiedniej wentylacji tego pomieszczenia, ale także o ogrzewaniu, które zapewni odpowiedni komfort cieplny wszystkim domownikom. Przed instalacją grzejników łazienkowych należy znaleźć dla nich odpowiednie miejsce, wybrać dobrą moc grzewczą i zamontować je w odpowiedni sposób.

Gdzie zamontować grzejniki łazienkowe?

Grzejniki należy montować w miejscu, w którym są największe straty ciepła, czyli zazwyczaj pod oknem. Jeśli w Twojej łazience nie ma okna, to dalej trzymaj się zasady, aby montować grzejnik w miejscu, w którym ucieka najwięcej ciepła. Pamiętaj też o tym, aby nie montować grzejnika bezpośrednio pod kratką wentylacyjną, mogłaby ona zasysać ciepło, które emituje grzejnik, co doprowadziłoby do wychłodzenia pomieszczenia.

Grzejnik łazienkowy powinno montować się w miarę możliwości najdalej od wanny i umywalki. Nie jest to są tak ważne, w przypadku grzejników tradycyjnych, ale gdy w swojej łazience chcesz używać grzejników elektrycznych, to musisz przestrzegać tej zasady. Grzejniki elektryczne nie powinny mieć kontaktu z wodą dlatego lepiej unikać ich styczności ze strumieniem wody.

Grzejniki łazienkowe muszą mieć także odpowiednią przestrzeń do pracy. Muszą być zamontowane w odpowiedniej odległości od podłogi i sufitu. Dzięki temu konwekcja nie zostanie stłumiona, a ciepło będzie równomiernie rozchodzić się po wnętrzu.

Jeśli masz małą łazienkę, to staraj się wybierać małe grzejniki o odpowiedniej mocy grzewczej i montować je w takim miejscu, aby pracowały wydajnie, a jednocześnie były bezpieczne.

Jak zamontować grzejnik

Odpowiednie zamontowanie grzejnika do instalacji wodnej jest istotne, ponieważ to właśnie dzięki temu grzejnik będzie działać w odpowiedni sposób. Za to, że grzejnik będzie pracował, czyli ogrzewał pomieszczenie, odpowiadają dwie rury – zasilająca i odprowadzająca. Za pomocą pierwszej ciepła woda wpływa do urządzenia, a za pomocą drugiej schłodzona woda wraca do układu CO. Rury można podłączyć zarówno od dołu, jak i z boku grzejnika.

Jeśli podłączasz rury od dołu, to na rurze zasilającej montuje się termostat, dzięki któremu będzie można regulować temperaturę w pomieszczeniu. W rurze odprowadzającej należy umieścić zawór odcinający, który umożliwia odłączenie grzejnika od instalacji.

Podłączenie z boku stosuje się w instalacjach starszego typu. Łatwo jest znaleźć do niej grzejnik łazienkowy. Rura zasilająca powinna znaleźć się wtedy w górnej części grzejnika wraz z zaworem termostatycznym a odprowadzająca w dolnej części.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here