Domowy plac zabaw dla dzieci

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami, a Ty wciąż zastanawiasz się czym tym razem zaskoczyć Twojego malucha? Piękna pogoda oraz coraz wyższe temperatury sprawiają, że znacznie chętniej spędzamy czas wolny na świeżym powietrzu, dlatego dziś zachęcamy Cię do wykorzystania słonecznej aury i zorganizowania przyjęcia z okazji święta najmłodszego członka Twojej rodziny w ogrodzie. 

Jakie atrakcje zapewnić juniorom, aby impreza była udana i nie schodziła z ich ust jeszcze przez wiele tygodni? Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji!

Święto maluchów w ogrodzie – te atrakcje zrobią wrażenie na każdym dziecku 

  1. Domowy plac zabaw

Huśtawka ogrodowa, zjeżdżalnia, karuzela, piaskownica oraz domek pełniący rolę bazy podczas zabaw we własnym ogrodzie marzenie niejednego dziecka. Niestety nie każdy może na nie pozwolić ze względu na ograniczoną przestrzeń czy mieszkanie w bloku. Jeżeli ta sytuacja Cię nie dotyczy i chcesz, aby na twarzy Twojej pociechy malował się uśmiech od ucha do ucha, to podczas tegorocznego Dnia Dziecka spraw mu niespodziankę i przeznacz część ogrodu na plac zabaw z prawdziwego zdarzenia.

Kompletując zestaw akcesoriów zwróć uwagę nie tylko na ich jakość wykonania oraz trwałość wynikającą m.in. z rodzajów wykorzystanych materiałów, ale też na ich przeznaczenie. Huśtawka na plac zabaw powinna być optymalnie dopasowana do wieku jej głównego użytkownika, gdyż modele dla poszczególnych grup wiekowych różnią się od siebie nie tylko konstrukcją, ale też zastosowanymi rozwiązaniami zwiększającymi bezpieczeństwo.

Starszym dzieciom na pewno spodoba się za to hamak ogrodowy, który uprzyjemni relaks w towarzystwie ciepłych promieni słońca – to że Ty również nie raz z niego skorzystasz jest więcej niż pewne.  

  1. Malowanie i rysowanie 

Jedną z atrakcji podczas Dnia Dziecka w ogrodzie może być także wspólne malowanie bądź rysowanie, podczas którego dzieci będą mogły wykorzystać drzemiące w nich pokłady kreatywności i nawzajem inspirować się do działania świetnie się przy tym bawiąc.

W przypadku tej atrakcji możemy mówić o kilku wersjach – juniorzy mogą usiąść wspólnie przy stole zaopatrzonym w zestaw kolorowych flamastrów i kredek oraz kolorowanek, wspólnie stworzyć kredami dzieło, które będzie zdobić przebiegającą przez ogród asfaltową ścieżkę lub też sięgnąć po farby i coś zmalować (dosłownie). W przypadku tej ostatniej propozycji możesz np. rozłożyć na trawniku duży kawałek materiału, a następnie wręczyć dzieciom farbki do malowania dłońmi i zaproponować im stworzenie ich własnego, wyjątkowego obrazu. Kto wie, może podczas zbliżającego się Dnia Dziecka odkryjesz prawdziwego artystę.

  1. Wspólna sesja fotograficzna 

Nie od dziś wiadomo, że jednym z najlepszych sposobów na zachowanie wspomnień na dłużej są zdjęcia, dlatego zachęcamy Cię do urządzenia amatorskiej (lub profesjonalnej) sesji zdjęciowej podczas zbliżającej się imprezy. Efekt WOW zapewni samodzielnie przygotowana ścianka do zdjęć z prawdziwego zdarzenia oraz akcesoria umożliwiające zmianę wizerunku w zaledwie kilka sekund – śmieszne okulary, peruki, sztuczne wąsy, czapki czy inne dodatki sprawią, że efekty sesji będą jeszcze lepsze, a wykonane fotografie będą bawić przez lata.

  1. Dziecięca miniolimpiada 

Organizujesz Dzień Dziecka dla większej liczby maluchów lub juniorów – swoją obecność zapowiedziały dzieci z rodziny oraz mali sąsiedzi? W takim razie w programie przewidzianych atrakcji nie powinno zabraknąć gier i zabaw, podczas których goście będą mogli wykazać się swoją sprawnością oraz zręcznością! Ciekawym urozmaiceniem całego dnia będzie miniolimpiada, gdzie podczas poszczególnych konkurencji najmłodsi pojedynczo lub w zespołach będą mogli się ze sobą zmierzyć. Przeciąganie liny, wyścig w workach, bieg z jajkiem na łyżce pomiędzy przeszkodami, rzucanie do celu – to tylko niektóre z możliwych konkurencji na jakie można się zdecydować i tym samym zadowolić dzieci pełne energii.

Urządzając dziecięcą miniolimpiadę koniecznie pamiętaj o nagrodach – nawet te niewielkie sprawią dzieciom frajdę i będą im przypominać o miło spędzonym czasie na świeżym powietrzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here