jakie dodatki do butelki do karmienia kupić?

Karmienie piersią to zdecydowanie najlepszy i polecany sposób żywienia niemowlęcia, przez pierwsze pół roku życia. Czasami zdarzają się sytuację, ze mama musi przejść na mleko modyfikowane lub wróciła do pracy i ściąga pokarm dla dziecka. Wtedy zarówno butelka do karmienia niemowlaka, jak i pozostałe akcesoria są niezbędne.

Akcesoria do butelek do karmienia

Odpowiednia butelka do karmienia, ze smoczkiem dla niemowlaka oraz szczotka do mycia to absolutne minimum. Jakie są niezbędne akcesoria, wykorzystywane podczas karmienia piersią?

Butelka do karmienia, najlepiej zaopatrzyć się w dwie od razu i to o różnych pojemnościach. Potrzebna nam będzie mniejsza butelka o pojemności 125 ml oraz większa, o pojemności 250 ml. Jedna będzie wykorzystywana do pokarmu, druga do wody lub herbaty. Występują dwa rodzaje butelek do karmienia, wąska i szersza. Szeroka butelka dedykowana jest mamom, które karmią dzieci naturalnie.

Na rynku dostępne są również butelki antykolkowe. Taka butelka wyposażona jest w specjalną membranę, dzięki której usuwany jest nadmiar powietrza. Maluch go nie połyka, dzięki temu zastosowaniu unikniemy bólów brzuszka. Występują również butelki w kształcie banana. Taka butelka dzięki swojemu kształtowi, ułatwia karmienie.

Butelki do karmienia - akcesoria dla niemowląt

Nowością w sklepach są butelki wyposażone w czujnik ciepła. Takie butelki nawet same się sterylizują. Jak do tego dochodzi? Butelkę należy umieścić w mikrofalówce, tam dochodzi do likwidacji wszystkich bakterii.

Smoczek, wyróżnia się dwa rodzaje, jeden to smoczek kauczukowy, który ma żółte zabarwienie. Drugi smoczek to smoczek silikonowy, przezroczysty. Zaletą smoczków kauczukowych jest ich miękkość, są bardzo dobrze tolerowane przez maluchy. To co może przeszkadzać podczas użytkowania, to nieprzyjemny zapach gumy. Z kolei smoczki silikonowe, są twardsze, ale za to bardziej trwałe.

Podgrzewacz butelki, jest niedrogim urządzeniem, które jest bardzo przydatne. Zwłaszcza w nocy, gdy na szybko musimy podgrzać pokarm. Aby mieć gotowy pokarm w każdej chwili, musimy umieścić w nim butelkę z płynem i ustawić odpowiednią temperaturę. Gdy nagle malucha dopadnie głód, mamy gotowy pokarm.

Szczotki do czyszczenia butelki, są bardzo ważne jeżeli chcemy utrzymać butelkę w odpowiedniej czystości. Aby prawidłowo ją wyczyścić, należy użyć specjalnej szczotki. Dzięki szczotce jesteśmy w stanie dotrzeć do każdego zakamarka butelki. Niektóre butelki, mają w zestawie taką szczoteczkę. Ale można ją również dokupić osobno.

Przeczytaj też: https://niewiarygodne.pl/karmienie-niemowlaka-jakie-akcesoria-trzeba-kupic/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here