Co wziąć pod uwagę wybierając program do fakturowania online?

0
1208

Fakturowanie online stało się hitem ostatnich lat wśród przedsiębiorców. Cenią je za prostotę, szybkość działania oraz wszelkie ułatwienia. Faktury w wersji papierowej już nie muszą zalegać na regałach i tylko się kurzyć. E-faktury mogą być przechowywane na serwerze, do którego w każdej chwili można zajrzeć. Na rynku jest sporo programów, które oferują oprogramowanie do fakturowania online. Jaki program do fakturowania wybrać? Co wziąć pod uwagę?

Otóż najważniejsze, by przedsiębiorca cały czas działał zgodnie i w granicach prawa. Przepisy prawa określają niezbędne elementy, które muszą znaleźć się na fakturze. Wśród obligatoryjnych elementów znajduje się: data wystawienia, kolejny numer faktury, dane wystawcy i do kogo jest ona kierowana, numery NIP, data dokonania lub zakończenia dostawy towarów lub wykonania usługi lub data otrzymania zapłaty, jeżeli nastąpiła przed sprzedażą, informacje na temat nazwy, rodzaju, ilości i ceny jednostkowej towaru lub usługi, kwota podatku VAT, cena netto i brutto. Program musi posiadać wbudowany wzór faktury, który posiada te wszystkie elementy.

Program ma ułatwiać wystawienie e-faktury, ma to uprościć. np. poprzez zapamiętanie danych kontrahentów.

Z pewnością należy także wziąć pod uwagę cenę programu. Zazwyczaj pierwsze 30 dni jest darmowe, po to by go poznać i móc się zdecydować.

Warto zapoznać się z wszelkimi dodatkowymi funkcjonalnościami programu, np. czy przypomni on kontrahentowi o zbliżającym się terminie płatności, czy wyśle fakturę do kontrahenta, do księgowości, czy można program połączyć z kontem firmowym, itp.

Oczywiście program, jego wbudowane funkcje powinny być jak najprostsze w obsłudze, mieć przyjazny interfejs.

Program do wystawiania faktur wfirma.pl posiada wiele cech profesjonalnego programu do fakturowania online. Przez pierwsze 30 dni można spokojnie zapoznać się z jego funkcjami. Program można zintegrować z księgowością online, po wystawieniu faktury automatycznie zostanie ona przesłana do księgowości oraz do kontrahenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here