Jaki grzejnik wybrać do sypialni

W sypialni spędzamy sporą część każdego dnia. Co prawda przede wszystkim śpiąc, ale nie oznacza to, że nie musi być w tym pomieszczeniu ciepło. Przeciwnie – w zbyt chłodnej sypialni ciężko nam będzie zasnąć i nie będzie się nam tam komfortowo przebywało. Dlatego też tak istotne jest, aby wybrane przez nas grzejniki pokojowe miały wystarczającą moc, a ponadto nie zaszkodzi także, aby były energooszczędne. W takim razie jaki grzejnik pokojowy wybrać do sypialni?

Odpowiednia moc grzejnika to podstawa

Moc grzejnika (podawana w watach, czyli W) powinna być pierwszym, co weźmiemy pod uwagę podczas poszukiwania idealnego grzejnika. Pewne inne parametry również są istotne, ale najważniejsze jest to, aby nie zakupić zbyt słabego lub zbyt mocnego grzejnika.

W tym pierwszym przypadku prawdopodobnie nie będzie on w stanie dostatecznie ogrzać całego pomieszczenia. Zaś zbyt mocny grzejnik będzie po prostu stratą pieniędzy, które moglibyśmy przeznaczyć na coś innego. Na przykład na grzejnik o niższej mocy, ale lepszej jakości.

Jak dobrać odpowiednią moc grzejnika? Na podstawie kubatury naszej łazienki, a także tego, czy ma ona wystarczająco dobrą izolację. Zbyt duża ilość okien może wiązać się z potrzebą zakupu grzejnika o większej mocy, niż sugerowałaby kubatura pomieszczenia.

Jeśli sami nie jesteśmy w stanie dobrać odpowiedniej mocy, nie powinniśmy zgadywać. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie poproszenie o pomoc eksperta. Jest duża szansa, że fachową pomoc uzyskamy (i to za darmo) chociażby w sklepie z grzejnikami, w którym planujemy dokonać zakupu.

Który grzejnik jest najbardziej wydajny?

Jeśli chodzi o grzejniki pokojowe https://mat-dom.pl/, to w dobie wysokich (i wciąż rosnących) cen prądu jasne jest, że w większości przypadków będziemy chcieli jak najbardziej ograniczyć nasze zużycie energii. Możemy się więc obawiać, czy grzejniki elektryczne będą dobrym rozwiązaniem.

Dużo zależy tutaj od tego, jak często i przez jak długi czas chcemy użytkować grzejnik. Nowsze modele grzejników elektrycznych nie są już tak energochłonne, o ile używamy ich zgodnie z przeznaczeniem.

Na przykład grzejniki konwektorowe szybko się nagrzewają, ale też szybko później stygną i zużywają duży energii, jeśli są włączone przez dłuższy czas. Nadają się więc tylko do krótkotrwałego i doraźnego. Ogrzewania. Z kolei grzejniki olejowe długo się nagrzewają, a potem długo wytracają ciepło. Świetnie się sprawdzą, jeśli chcemy ogrzewać dane pomieszczenie przez wiele godzin. Będą za to mało korzystne, jeśli planujemy grzejnik włączać tylko na chwilę.

Dobry grzejnik powinien po pierwsze mieć odpowiednią moc, a po drugie najlepszą wydajność energetyczną dla sposobu, w jaki planujemy go użytkować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here