metody na pozbycie się wąsika u kobiety

Wąsik znajdujący się nad górną wargą, jest mało estetycznym dodatkiem dla kobiety. Jeśli włoski są delikatne i jasne, nie należy wykonywać specjalistycznych zabiegów, ponieważ wąsik jest ledwo zauważalny. Gorzej w przypadku, gdy włoski są grubsze i ciemne, wtedy kobieta traci swoją pewność siebie, a jej samoocena jest zaniżona. Najlepszym rozwiązaniem tej sytuacji jest pozbycie się problemu.

Domowe metody usuwania wąsika

Z domowych metod, które są najczęściej stosowane w przypadku wąsika możemy wymienić zastosowanie pęsety, plastrów woskowych, lub kremu do depilacji. Bardzo ważne w takiej sytuacji, jest przygotowanie miejsca, które będzie poddane zabiegowi. Należy je dokładnie odtłuścić i osuszyć.

Czym się różnią od siebie wymienione metody? Pęseta służy do wyrywania pojedynczych włosków. Zabieg jest dość bolesny i czasochłonny. Zastosowanie wosku pozwala w szybki sposób pozbyć się zbędnego owłosienia, ale może pozostawić podrażnioną skórę. Użycie kremu do depilacji jest najprzyjemniejszą metodą, ale najmniej trwałą. Krem nie jest w stanie rozpuścić cebulek włosów, dlatego szybciej one odrastają.

Rozjaśnianie wąsika

Jeżeli włoski, które znajdują się nad górną wargą są ciemniejszego koloru, warto przemyśleć ich rozjaśnienie. Na rynku dostępne są specjalne, gotowe kremy do rozjaśniania. Drugim produktem, który możemy wykorzystać jest woda utleniona.

Przeczytaj też: http://www.nadwisla.pl/pieprz-cayenne-jakie-ma-wlasciwosci-zdrowotne/

Maszynka do golenia

Zgolenie wąsika za pomocą maszynki do golenia jest skuteczne, ale tylko na chwilę. Po kilku dniach wąsik odrośnie, stanie się kujący i bardziej widoczny. Poza tym podczas golenia możemy doprowadzić do zapalenia mieszków włosowych, wtedy pojawią się krostki i nieestetyczne podrażnienie skóry.

Usuwanie wąsika za pomocą lasera

Jeżeli chcemy trwale pozbyć się problematycznego wąsika, najlepszym rozwiązaniem jest wybranie się na zabieg z użyciem lasera. Wiązka lasera działa bezpośrednio na barwnik włosa. Wtedy dochodzi do reakcji termicznej i trwałego zniszczenia. Aby uzyskać zadowalające efekty zabieg, należy powtórzyć kilka razy, w odstępach 4-6 tygodniowych.

Źródło: https://www.ekokobieta.com.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here