5 gadżetów odblaskowych dla dzieci

Priorytetem dla każdego rodzica jest zapewnić bezpieczeństwo swojemu dziecku. Zasady bezpiecznego poruszania się po drogach przekazujemy naszym pociechom już od najmłodszych lat. W trosce o zdrowie i życie malucha warto wyposażyć go w elementy odblaskowe. Wielu rodziców kupuje dzieciom odblaski dopiero w momencie, gdy idą do pierwszej klasy. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by przypiąć dziecku odblask znacznie wcześniej.

Dbanie o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci nie musi być czasochłonne ani też wymagać dużych nakładów finansowych. Dobrym tego przykładem są odblaski dla dzieci takie jak odblaskowe naklejki dla przedszkolaków czy maskotki odblaskowe, które kupić można już za kilka złotych. Gadżety odblaskowe dla dzieci występują w różnych formach, dzięki czemu każdy rodzic ma szansę wybrać odblask odpowiedni do wieku dziecka. Sprawdź, jakie elementy odblaskowe sprawdzają się u najmłodszych.

Naklejki odblaskowe na odzież

Ostatnio dużą popularnością cieszą się odblaskowe naklejki na ubrania. Występują w różnych kształtach, wzorach i kolorach, przy czym dostać je można za przysłowiowe grosze. Odblaski na ubrania można przykleić w dowolne miejsce, należy jednak przy tym pamiętać, by były one widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego najlepiej sprawdzą się naklejki odblaskowe na kurtkę lub plecak.

Odblaskowe zawieszki

Alternatywą dla naklejki na ubrania dla dzieci może być odblaskowa zawieszka. Jest to ciekawe rozwiązanie dla tych, którzy niekoniecznie chcą przytwierdzać odblaskowe elementy na stałe. Przyklejone naklejki odblaskowe na ubrania ciężko jest później zdjąć, a ich ponowne wykorzystanie w większości przypadków w ogóle nie wchodzi w grę. Odblaskową zawieszkę za to można przypiąć do wybranej części garderoby i w dowolnej chwili odpiąć i przypiąć gdzie indziej, w zależności od potrzeb.

Plecaki i worki odblaskowe

Zarówno naklejki odblaskowe dla dzieci, jak i zawieszki, najczęściej przymocowuje się do szkolnego tornistra lub worka na buty. W sklepach coraz częściej spotkać można plecaki z odblaskowymi wstawkami. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że wszyty na stałe odblask nie ma szansy się zgubić, ani też nie zostanie celowo urwany przez dziecko. Plecak odblaskowy niczym nie różni się od zwykłego plecaka bez odblaskowych elementów, zarówno jeśli chodzi o konstrukcję, jak i o pojemność.

Kamizelka odblaskowa lub szelki

Jeśli zależy Ci na dużej powierzchni odbijającej światło, to idealnym wyborem będzie kamizelka odblaskowa. Ma ona także inne zalety – umieszczona jest na odpowiedniej wysokości, przy czym odblask jest zarówno z przodu, jak i z tyłu, dzięki czemu kierowcy dostrzegą ubranego w kamizelkę malucha bez względu na stronę drogi, którą będzie się poruszać. Kamizelki są obowiązkowym elementem ubioru dzieci np. podczas wycieczki szkolnej. Warto też zainwestować w taką kamizelkę na własny użytek.

Ubrania odblaskowe dla dzieci

Dzieci ubrane w ciemne barwy nie mając na sobie odblasków po zmroku, gdy mgła lub deszcz dodatkowo ogranicza widoczność, są prawie niewidoczne dla kierowców. Prowadzący pojazd poruszającego się przy nieoświetlonej drodze malucha dostrzega zwykle w ostatniej chwili, z około 30 metrów. Wystarczy jednak, że ma on na sobie odblask, a dystans ten zwiększa się 5-krotnie! Dlatego tak ważne jest, by ubrania wierzchnie dzieci posiadały odblaskowe wstawki. Nawet jeśli kurtka dziecka jest ciemna, ale ma wszyte elementy odbijające światło, przyczynia się do poprawy widoczności i bezpieczeństwa na drodze.

Jak widać, wybór odblasków dla najmłodszych jest spory, dlatego warto już teraz zastanowić się, które rozwiązanie najlepiej sprawdzi się u naszej pociechy. Przed dokonaniem zakupu dobrze jest też zapytać ją o zdanie. Jeśli wybrane naklejki odblaskowe lub zawieszki przypadną dziecku do gustu, będzie o nie dbać i regularnie je nosić.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł14 tydzień ciąży
Następny artykuł38 tydzień ciąży

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here