Klasyczne prezenty dla dziewczynek – nie warto z nich rezygnować

0
172

Klasyczne prezenty od paru lat bywają w pewnych kręgach krytykowane, ale nie warto z nich rezygnować. To nie jest kwestia żadnych ról płciowych czy podobnych wymysłów, tylko dobrej zabawy. A że klasyczne prezenty dla dziewczynek i chłopców dziś wyglądają jeszcze lepiej niż kiedykolwiek, to tym bardziej warto poświęcić im chwilę.

Dziwne pomysły na bok, liczy się zabawa

Wybierając prezent na święta dla dziewczynki, dobrze byłoby na chwilę wrócić do klasycznych pomysłów. W tych nowoczesnych oczywiście nie ma niczego złego, ale obiektywnie rzecz ujmując, to właśnie klasyczne zabawki często najskuteczniej pobudzają wyobraźnię i pozwalają obudzić pewne nader praktyczne pasje. Potężną zaletą klasycznych zabawek – małych kuchni, magnetycznych przebieranek, zabawkowych toaletek i kosmetyczek – jest to, że są one z definicji złożone. To jedne z tych zabawek, które nie mają „rozwiązań”. Nie chodzi w nich o osiągnięcie żadnego konkretnego celu, a eksperymentowanie jest  głównym elementem rozrywki. To bardzo pożyteczna koncepcja, ponieważ pozwala samodzielnie odkrywać lepsze i gorsze pomysły, poprawiać to i owo, podejmować decyzje i oceniać konsekwencje wyborów, które przecież nie bolą.

Tradycyjne zabawki mają wiele nowych twarzy

Do klasyki warto wrócić jeszcze z jednego powodu. O ile bowiem jakiś czas temu w natłoku nowoczesnych zabawek te tradycyjne pozostawały nieco z tyłu, jeśli chodzi choćby o walory estetyczne, to dziś już tak absolutnie nie jest. Można oczywiście nadal wybrać najbardziej klasyczne, wręcz urzekająco proste zestawy, ale równie dobrze można zdecydować się na zakup na święta dla dziewczynki zdecydowanie bardziej rozbudowanych i kolorowych zestawów. Za przykład niech posłużą kuchnie, których elementy mogą być wykonane z drewna, mogą być z tworzyw, bywają też pluszowe, kartonowe, a koniec końców nic nie stoi na przeszkodzie, żeby różne zestawy ze sobą łączyć.

Klasyka to szansa, a nie ograniczenie

To oczywiste, że dziewczynki bardzo często będą się na równi z chłopcami bawiły samochodami, zabawkową elektroniką czy będą z taką samą energią sięgały po sprzęt sportowy. Jednak w klasycznych zabawkach jest coś urzekającego i choć raczej nikt się na tym nie skupiał od naukowej strony, to przecież jest oczywiste, że te klasyczne zabawki nie wzięły się znikąd. Dziś cieszą się taką samą popularnością jak dawniej, choć zmieniła się ich forma, a i wybór jest bez porównania szerszy. Z jednej strony – nie warto się ograniczać tylko do klasycznych zabawek, ale jeszcze większym błędem byłaby całkowita rezygnacja z nich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here