Zestaw naczyń obiadowych - praktyczny i elegancki prezent na ślub

Zaproszenie na ślub i wesele wiąże się zazwyczaj z koniecznością obdarowania Młodej Pary. O ile jeszcze przez kilka ostatnich lat, Nowożeńcom zazwyczaj wręczało się gotówkę w kopercie, o tyle obecnie znów do łask wracają prezenty rzeczowe. W każdym gospodarstwie domowym powinien znaleźć się co najmniej jeden kompletny i szykowny zestaw obiadowy, przy pomocy którego będzie można przyjąć gości na uroczystym obiedzie.

Co powinno wchodzić w skład zestawu obiadowego dla Młodej Pary?

W skład zestawu obiadowego powinny wchodzić wszystkie te produkty, które pozwalają na serwowanie i spożywanie różnego rodzaju dań, czyli umożliwiające podanie dowolnego menu. Chodzi o dania ciepłe oraz zimne, czyli zupy, sosy, mięso, ryby, warzywa i owoce, nabiał, jajka, desery, ciasta.

Dobrze widziane jest również, gdy w skład zestawu wchodzą naczynia pozwalające na spożywanie różnych typów napojów ciepłych i zimnych, bezalkoholowych i alkoholowych. Mowa o herbacie, kawie i licznych napojach na bazie kawy, wodzie, kompocie, sokach owocowych i warzywnych, winie, wódce, koniaku, szampanie.

Kupując naczynia obiadowe na prezent, warto zwrócić szczególną uwagę na markę. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest zakup uznanych produktów. Nowożeńcy na pewno bardziej docenią naczynia znanej firmy. Szczególnie efektownie na stole prezentują się wyroby Villeroy&Boch, Bodum lub Gefu.

Naczynia służące do serwowania i spożywania posiłków

Wśród naczyń, za pomocą których serwujemy posiłki, znajdują się przede wszystkim talerze obiadowe. W sprzedaży są talerze o różnej wielkości oraz głębokości. W standardowym zestawie spotkać można zazwyczaj mniejsze (sałatkowe) i większe talerze płytkie oraz talerze głębokie. Jeżeli chodzi o spożywanie zupy, to oprócz typowego talerza głębokiego, w zestawie znaleźć mogą się także miseczki lub bulionówki. W asortymencie sklepu WenaHome odnajdujemy także talerze dedykowane konkretnym potrawom. Bez problemu możemy zakupić talerz do pasty (makaronu), sushi lub pizzy.

W skład zestawu obiadowego powinny wchodzić również naczynia, z których serwujemy poszczególne dania. Są to zatem wszelkiego typu wazy, miski, miseczki, półmiski, talerze na przystawki, sosjerki oraz oczywiście sztućce.

Naczynia służące do serwowania i spożywania ciast i deserów

Porcelana stołowa to również produkty, które służą do serwowania i spożywania ciast oraz deserów. W zależności od przygotowanych pyszności, przydadzą się talerze deserowe, dzbanki, półmiski, patery na ciasto, miseczki do creme brulee.

Oczywiście nie można zapomnieć o widelcach i łyżeczkach deserowych. Warte zakupu są również szczypce do ciasta.

Naczynia służące do serwowania i spożywania napojów

Podczas obiadu i deseru, nie tylko jemy, ale również pijemy najprzeróżniejsze napoje. Niezbędne jest zatem posiadanie odpowiednich szklanek, kubków i filiżanek.

Jeżeli zaplanowaliśmy picie alkoholu podczas obiadu, to niezbędne są także kieliszki. W sprzedaży jest co najmniej kilka rodzajów kieliszków. Wyróżniamy kieliszki do wódki, kieliszki do wina, kieliszki do szampana, kieliszki do brandy, kieliszki do margarity, kieliszki do martini, kieliszki do sherry. Coraz częściej w asortymencie sklepów, a co za tym idzie również w naszych domach, pojawiają się kieliszki przeznaczone do picia wody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here