Szybki sposób na udaną aranżację wnętrza

0
930

Atmosfera panujące we wnętrzach ma niebagatelny wpływ na nasz nastrój i samopoczucie. Jest to szczególnie ważne w domach i mieszkaniach, słowem wszędzie tam, gdzie szukamy wytchnienia po dniu przepełnionym pracą. Aranżacja przestrzeni powinna być zgodna z naszymi gustami i sprzyjać odpoczynkowi oraz szybkiej regeneracji sił.

Dodatki tworzą atmosferę

Nie zawsze jesteśmy w pełni zadowoleni z kształtu otaczającej nas przestrzeni. Ta smutna prawda dotyczy w szczególnym stopniu właścicieli niewielkich lokali, w których każdy centymetr musi spełniać wymogi funkcjonalności, a ograniczony metraż nie pozwala uwolnić wodzy fantazji. Jednak również właściciele dużych mieszkań znają ten problem – często zdarza się, że pierwotna koncepcja wystroju nie do końca spełnia nasze oczekiwania lub z czasem po prostu się nudzi. Oczywistą receptą wydaje się w takim przypadku remont, ze świecą jednak można szukać osób, którym perspektywa nadciągających prac wydaje się atrakcyjna. Jak zatem dostosować wygląd wnętrz bez potrzeby angażowania ogromnego nakładu pracy i środków?

Odpowiedzią jest odpowiedni dobór dodatków. To właśnie drobiazgi nadają ostateczny sznyt i decydują o sposobie, w jaki odbieramy wnętrze. Doskonałym przykładem jest tu skandynawska szkoła designu. Z założenia surowa i ascetyczna, operuje stonowaną, najczęściej zimną kolorystyką i minimalistycznym wzornictwem. Taki styl cieszy się dużą popularnością i nie ma w tym nic dziwnego, jest on na swój sposób ponadczasowy, świetnie sprawdza się zarówno w blokach z wielkiej płyty, jak i w pieczołowicie odrestaurowanych loftach. Trudno jednak nazwać go przytulnym i wiele osób początkowo zachwyconych uniwersalnością wzornictwa, z czasem odczuwa zmęczenie ascetyczną formą. Tymczasem wystarczy nieco zabawy ze światłem, wymiana żarówek na takie o cieplejszej barwie oraz kilka miękkich, zachęcających do bezpośredniego kontaktu drobiazgów. Takich jak na przykład poduszki dekoracyjne.

Wielka moc małej poduszki

Poduszki dekoracyjne pozwalają na efektowne podkreślenie charakteru wnętrza lub jak w opisanym wyżej przypadku pomogą przełamać minimalistyczny chłód i za pomocą kontrastu wprowadzić ciepłą, przyjazną atmosferę. Ich ogromną zaletą jest bardzo duży wybór wzorów, kolorów i faktur. O tym, że gama produktów jest naprawdę olbrzymia, możemy się przekonać, odwiedzając sklep internetowy firmy eDomator. Znajdziemy tu zarówno stonowane, jednobarwne poduszki, jak i modele o bardziej ozdobnych fasonach. To, co je łączy to wysoka jakość wykonania i starannie dobrane materiały. Sprawdzą się zarówno w salonach, jak i sypialniach i pokojach dziecinnych. Możemy dowolnie przebierać wśród różnych rodzajów, zdecydować się na zasypanie kanapy mniejszymi poduszkami lub też wybrać pojedyncze, w większym rozmiarze.

Nie mniej istotne są cechy użytkowe. Miękko wypełniona poduszka nie tylko zdobi, ale też zachęca do regenerującej drzemki. Wykonanie z trwałych i estetycznych materiałów gwarantuje długi okres pomyślnego użytkowania. Możliwość prania w pralce pozwala na łatwe utrzymanie higieny. W dowolnym momencie możemy też dokupić dodatkowe poduszki i w ekspresowym tempie dokonać następnej, udanej metamorfozy wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here