Trampolina do ogrodu – ile kosztuje?

0
1844

Trampolina ogrodowa to marzenie wielu dzieciaków. Zapewnia fajną zabawę na cały dzień i mnóstwo frajdy. Ile zatem kosztuje trampolina ogrodowa? Skąd wziąć fundusze na jej zakup i na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Bezpieczna trampolina ogrodowa         

Trampolina ogrodowa to świetna forma spędzania czasu przez dzieci. Skoki na trampolinie wzmacniają różne partie mięśni. Przy wyborze tego sprzętu nie powinniśmy lekceważyć bezpieczeństwa jego użytkowania. Z tego względu wybierajmy trampoliny wyposażone w siatkę ochronną, ale także osłony na sprężyny. Ponadto powinniśmy pamiętać, aby dzieci nie korzystały z trampoliny bez naszego nadzoru. Zawsze powinny znajdować się pod okiem rodziców albo kogoś dorosłego. Jest to niezwykle ważne, gdy na trampolinie bawi się więcej niż jedno dziecko. W takiej sytuacji o „stłuczkę” między nimi bardzo łatwo.  

Trampolina zastąpi ćwiczenia aerobowe!  

Skoki na tym sprzęcie to fajna alternatywa dla ćwiczeń aerobowych. Podskoki sprawiają dużo frajdy dzieciom, ale oddziałują także na rozwój organizmu. Pomagają uczyć się zachowywać równowagę, ale także wzmacniają mięśnie całego ciała.

Podczas zakupu zwróćmy uwagę na… 

Podczas zakupu trampoliny warto zwrócić również uwagę na sprężyny, a w szczególności na ich konstrukcję. Powinny być one nie tylko masywne, ale także wykonane z materiału wodoodpornego.

Ile kosztuje trampolina?

Cena trampoliny o wymiarach 180 na 190 cm, wyposażanej w siatkę i matę to koszt od 400 zł. Większe trampoliny wykonane z bardziej wytrzymałych materiałów, będą zdecydowanie droższe. Taka trampolina to świetny pomysł na prezent, z którego mogą skorzystać nie tylko dzieci, ale również dorośli. Skąd wziąć środki finansowe na jej zakup? Otóż pomocna może okazać się szybka gotówka oferowana przez instytucje pozabankowe. Jej zalety to szybka dostępność i możliwość spłaty w niewielkich ratach. Nie zapominajmy jednak, że szybka gotówka wymaga spłaty w przyszłości.

A dla maluchów polecamy… 

Dla małych dzieci do lat 3, najlepiej nadaje się trampolina dmuchana. Jest lekka, a przede wszystkim bezpieczna dla takich maluchów. Taka zabawka może przybierać formę zamku albo bokserskiego ringu. Dodatkowo jest przenoszenie nie sprawia żadnych problemów. Minusem jest jej możliwość uszkodzenia przez ostre przedmioty. Koszt dmuchanej trampoliny, w zależności od kształtu i rozmiaru, może wynieść nawet kilkaset złotych. Jeżeli nie mamy wystarczających funduszy na jej zakup to jednym z rozwiązań jest szybka gotówka oferowana przez instytucje pozabankowe.  

Tylko cena?   

Przy wyborze nie kierujmy się jedynie ceną, ale także jakością wykonania i bezpieczeństwem użytych materiałów. Warto także wybierać produkty znanych dziecięcych marek.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here