Jak dopasować fryzurę do twarzy

Kobieta zmienną jest, każdy to powie. Nie ma w tym absolutnie nic złego, bowiem wygląd jest bardzo ważny dla każdej kobiety. Są panie, które potrafią zmieniać się niczym kameleon, a to inna fryzura, a to inny kolor szminki i dłuższe rzęsy. Można zmieniać się dzięki makijażowi, dzięki nowej fryzurze, a także poprzez ubranie – mniej lub bardziej ekstrawaganckie. W internecie roi się wręcz od poradników i filmików instruktażowych jak zrobić profesjonalny make up. Mniej jednak jest informacji, jak dopasować fryzurę do twarzy?

Źle dobrana fryzura, niepotrzebna grzywka, za długie lub zbyt krótkie włosy, a także niedopasowany kolor włosów mogą sprawić, że nawet śliczna dziewczyna będzie wyglądała marnie lub ponuro. Jeśli mamy jasną cerę nie farbujmy włosów na czarno, bo sprawi to upiorne wrażenie. Jeśli nasz buzia jest raczej okrągła – dobrze jest nosić często rozpuszczone włosy, które ją optycznie wyszczuplą. Koczki i kucyki, a także luźniejsze upięcia z tyłu głowy nadają się w zasadzie dla każdej kobiety. Często są bardzo romantyczne i super na randkę!

Do pracy wybierajmy mało oryginalne uczesania, zbytnie eksperymenty mogą nie być dobrze odebrane czasami przez pracodawcę – oczywiście zależy od branży. Panie o ostrych rysach twarzy dobrze wyglądają w miękkich lokach, z delikatnymi falami włosów, a także mając geometryczne strzyżenie. Warto podkreślić z całą mocą, że niestety też nie każda kobieta dobrze wygląda z krótkimi włosami, ostrzyżona po męsku. Większość panów także otwarcie mówi o tym, że bardziej podobają im się panie z długimi włosami, uważają że długie włosy są atrybutem kobiecości.

Zwracajmy uwagę na to, jak nasze włosy wyglądają – czy są zdrowe, czy może końcówki nie wymagają podcinania ? Dbając o włosy dbajmy o skórę głowy, używajmy szamponów nie podrażniających skalpu, myjących dokładnie ale delikatnie, najlepiej posiadających w składzie naturalne składniki. Ważne jest nakładanie odżywki i co jakiś czas porządnej maski do włosów.

Warto poszukać dobrego fryzjera – stylisty, który pomoże w doborze koloru włosów, aby nasza uroda rozkwitała, powie jak dopasować fryzurę do twarzy i jak poprawnie dbać o strukturę naszych włosów w domu oraz salonie fryzjerskim. Usługi dobrego fryzjera nie są tanie, ale raz na jakiś czas warto potraktować się jak księżniczkę, aby ktoś raz na jakiś czas dobrał nam uczesanie i zadbał o nasze samopoczucie. Kobieta, która czuje się piękna – jest piękną dla otoczenia.

Oczywiście włosy mają to do siebie, że łatwo jest z nimi eksperymentować i nie ma obaw, że jeśli coś nie wyjdzie, lub źle będziemy się czuć w danej fryzurze już na zawsze tak zostanie. Chwilowa rozpacz bo włosy są za krótkie, lu w nieładnym odcieniu szybko mija. Pamiętajmy jednak, aby dbać o włosy i nie traktować ich ciągle prostownicą, suszarką, farbami z amoniakiem i toną lakieru do włosów. Są tez panie, które wszystkie zabiegi wykonują w domu: same obcinają swoje włosy i same je farbują. O ile farbowanie jest dość powszechne i dobra farba może wystarczyć, to jednak obcinanie włosów na własną rękę może się bardzo nieciekawie skończyć. Wystarczy nierówno obciąć je z tyłu i tragiczny wygląd gwarantowany. A wtedy jedyny ratunek to i tak fryzjer i wydane pieniądze, więc może lepiej obcinanie włosów pozostawić fachowcowi. W domu podcinajmy mało końcówki oraz ewentualnie grzywkę – o ile mamy ostre nożyczki i wprawne oko.

A ponieważ włosy świadczą także o zdrowiu naszego organizmu, także i im dajmy co jakiś czas dłuższą chwilę spokoju od szaleństw fryzjerskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here