Susz konopny do zaparzania

Herbata konopna to jeden z najzdrowszych napojów na świecie. Jest pełna witamin, składników odżywczych i przeciwutleniaczy. Można pić herbatę konopną jako remedium na wiele problemów zdrowotnych, od porannych mdłości po stres.

Susz konopny: herbata

Herbata konopna jest doskonałym środkiem przeciwbólowym. To jeden z głównych powodów, dla których ludzie decydują się na picie tej herbaty. Aktywne składniki rośliny wchłaniane są przez przewód pokarmowy i wątrobę. Efekt pojawia się po 30-90 minutach od wypicia i trwa około 4-8 godzin, a szczyt pojawia się po około 2-3 godzinach. Ze względu na powolny początek efektów, które jednak utrzymują się przez długi czas, susz konopny jest wskazany dla osób z chorobami przewlekłymi, takimi jak rak, AIDS, SM czy reumatoidalne zapalenie stawów. Aby uzyskać maksymalne wchłanianie kannabinoidów, spróbuj pić herbatę konopną na pusty żołądek.

Stany depresyjne to jedne z najczęstszych trudności psychologicznych, z którymi boryka się wielu z nas. Szacuje się, że na całym świecie na depresję cierpi ponad 350 milionów ludzi. Na przykład zaburzenie lękowe jest uważane za najczęstszą chorobę psychiczną w Stanach Zjednoczonych. Herbata konopna ma wiele właściwości, które mogą pomóc w takich przypadkach. Badania pokazują, że zawiera wiele substancji, które odgrywają ważną rolę w regulacji zachowań emocjonalnych. Efekty te można częściowo wytłumaczyć substancjami znajdującymi się w konopiach. Konopie zawierają przeciwutleniacze, które pomagają naprawić komórki i chronić DNA przed uszkodzeniem. Wykazuje również silne działanie przeciwzapalne, które przeciwdziała obrzękom mózgu.

Zmniejszając stan zapalny, konopie pomagają samemu mózgowi przezwyciężyć uszkodzenia wywołane stresem. 

Picie herbaty konopnej działa kojąco. Działa nie tylko terapeutycznie (relaks przy filiżance herbaty), ale także wpływa na samo zdrowie psychiczne.

W przeciwieństwie do tytoniu konopie zamiast kurczyć – rozszerzają pęcherzyki płucne. Innymi słowy, konopie zmniejszają opór dróg oddechowych i wspomagają przepływ powietrza. Herbata konopna jest alternatywą dla osób, które chcą używać konopi bez palenia. To ogromna korzyść, szczególnie dla osób zmagających się z trudnościami w oddychaniu.

Według badań opublikowanych w czasopiśmie Pharmacological Research, kannabinoidy obniżają ciśnienie krwi i poprawiają krążenie krwi w tkankach ludzkiego ciała. Substancje czynne zawarte w konopiach otwierają naczynia krwionośne.Nudności to objaw związany z wieloma poważnymi schorzeniami. Wiele osób, zwłaszcza przechodzących chemioterapię, regularnie cierpi na nudności. Picie herbaty konopnej może pomóc złagodzić napady nudności, a jednocześnie nie podrażnia żołądka. Dodatkowo promuje zdrowy apetyt. Pomaga to zapobiegać niepożądanej utracie wagi, która często jest przypadłością osób chorych na raka poddawanych chemioterapii.

Dla osób cierpiących na dolegliwości żołądkowo-jelitowe, takie jak zespół jelita drażliwego lub choroba Leśniowskiego-Crohna, picie herbaty konopnej może pomóc złagodzić skurcze, biegunkę lub zaparcia. Badania pokazują, że konopie wydają się wiązać z endogennymi receptorami kannabinoidowymi w przewodzie pokarmowym, wpływając w ten sposób na skurcze mięśni, ból i stymulując ruchy jelit.Badania przedkliniczne opublikowane w Journal of Alzheimer’s Disease wykazały, że małe dawki THC spowalniają produkcję białek beta-amyloidowych. Białka beta-amyloidowe są cechą charakterystyczną choroby Alzheimera. Chociaż są to wciąż wstępne dane, wiele badań pokazuje, że kannabinoidy działają jako ochrona nerwów – kluczowy czynnik w zapobieganiu wystąpieniu choroby Alzheimera. Sprawdź ile kosztuje susz konopny na https://ganjafarmer.com.pl/

Jak zaparzyć susz konopny?

Przygotowanie herbaty nie jest takie trudne, ale pożądanego efektu nie da się osiągnąć jedynie wodą i konopiami. Najpierw musisz zrobić olej z konopi. Jest łatwy w przygotowaniu. Albo też przygotować herbatę z wykorzystaniem suszu. Potem pozostaje przygotować ulubioną herbatę, wodę i kubki. Dla jednej osoby będziesz potrzebować 1 łyżeczki oleju i 1 torebki lub łyżeczki herbaty budyniowej. W razie potrzeby możesz dodać cukier, miód, cytrynę lub inne dodatki. Na przykład laska cynamonu to świetny sposób na zamaskowanie zapachu masła i konopi. Świetnym pomysłem jest również dodanie do napoju śmietanki.

Do dwóch porcji herbaty będziesz potrzebować: 2 torebki czarnej herbaty, 2 szklanki wrzącej wody, ¼ szklanki pełnotłustego mleka, olej konopny lub susz.

Najpierw musisz zaparzyć zwykłą herbatę, pozostawiając torebki we wrzącej wodzie na 2-3 minuty, aby liście herbaty były wystarczająco mocne. Następnie dodaj trochę oleju konopnego do mleka i mieszaj, aż całkowicie się rozpuści. Ostatnim krokiem jest równomierne rozprowadzenie mleka na dwóch filiżankach herbaty. Napój zrobiony z 1 łyżeczki suszonych liści konopi, powinien być parzony przez 20-30 minut. Herbata ta pomaga w problemach ze snem, łagodzi ból i poprawia apetyt. Polecana jest również w łagodzeniu objawów niepokoju i depresji, ponieważ herbata konopna działa kojąco i pozytywnie na układ nerwowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here