Tanie perfumy na prezent

Perfumy od lat uważane są za prezent uniwersalny. Wręcza się je zarówno kobietom, jak i mężczyzną na różne okazje. Czy jednak faktycznie flakon z wonnymi esencjami jest prezentem dla każdego? Jakie perfumy można, a jakich nie powinno się wręczać na prezent? Zobacz perfumowy poradnik savoir vivre.

Perfumy na prezent, czy i kiedy powinno się je wręczać?

Książki, perfumy, kosmetyki – te rzeczy uważane są za pomysł na prezent idealny i uniwersalny. Często po nie sięgamy, kiedy nie wiemy, czym obdarować na urodziny czy imieniny koleżankę z pracy, czy dalszą znajomą. Flakony perfum wręczane są też przełożonym czy dalszej rodzinie. Poradnik prezentowego savoir vivre odradza jednak dawanie takich upominków. Dlaczego? Perfumy traktowane są jako produkt osobisty, intymny. W związku z tym nie powinien być on wręczany osobom, z którymi nie ma się dobrego kontaktu, najbliższym. Podobnie jest z kosmetykami pielęgnującymi czy do higieny. Obdarowany może poczuć się urażony takim prezentem i odebrać go w sposób odwrotny do zamierzonego.

Perfumy na prezent – jakie będą najlepsze?

Jeśli mimo wszystko perfumy chce się podarować w prezencie, warto zadać sobie pytanie, jakie będą najlepsze. Prezentem w dobrym guście będą pachnidła, które zawierają wonie lubiane przez obdarowywanego. Przed zakupem upominku warto podpatrzeć lub podpytać, jakich perfum używa na co dzień i takie mu sprawić. Dzięki temu upominek na pewno mu się spodoba.

Perfumy na prezent

Jeśli nie zna się gustu osoby, której chce się wręczyć prezent, najlepszym rozwiązaniem będą perfumy uniwersalne. Większość osób lubi delikatne kwiatowe, cytrusowe i owocowe nuty, a także perfumy o zapachu lekkiego drewna. Sprawdzonym pomysłem są też klasyczne pachnidła od wielkich domów perfumeryjnych np. Chanel, Dolce & Gabbana czy Dior- takie w swojej kolekcji chce mieć każdy.

Tanie perfumy na prezent – czy wypada?

Perfumy od znamienitych i najbardziej znanych domów perfumeryjnych to nie lada wydatek. Chcąc je kupić, trzeba liczyć się ze sporym wydatkiem, na który nie każdego stać. Czy więc perfumy można podarować, jeśli szuka się niedrogiego upominku? Oczywiście! Dobre, a tanie perfumy można znaleźć w perfumeriach internetowych. Pachnidła takich marek jak David Beckham, MEXX, Georges Mezotti, Gabriela Sabatini czy Joop! Będą idealnym prezentem. Wśród tanich perfum można znaleźć propozycje zapachów dla niej i dla niego, a także dla nastolatków. Na liście tanich pachnideł znajdują się przede wszystkim te, których cena nie przekracza 100 złotych przy standardowej wielkości flakonu. Warto jednak zaznaczyć, że są i takie perfumy, które można kupić poniżej 50 złotych.

Perfumowy prezent może być tym udanym, jeśli tylko dobrze dobierze się zapach, którym chce się obdarować. Sukcesem bowiem nie jest tu cena perfum, ale trafienie w gust osoby, która potem ma używać zapachu. Nawet tanie perfumy mogą i pachną pięknie. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here