Dopasowany do dziecka plecak wycieczkowy

Lato to czas organizowania różnych ciekawych wycieczek. Urlop spędzony z rodzicami może być dla kilkulatka ciekawy, wystarczy, że miejscem pobytu będzie obszar, gdzie nie brakuje terenów zielonych oraz interesujących, nawiązujących do historii zabytków. Nie tylko dorosły może na takich wakacjach mieć dobrze dopasowany chroniący jego plecy bagaż, także dziecko jest w stanie wziąć ze sobą dobrej jakości plecak wycieczkowy. Do takiego artykułu kilkulatek może schować butelkę z napojem, przekąski czy jego rzeczy osobiste. Wystarczy sięgnąć ręką, żeby to, co jest aktualnie potrzebne, znalazło się blisko dziecka. Kilkulatek jest w takiej sytuacji bardziej samodzielny, może poczuć się również bezpieczniej, wiedząc, że jego ulubione rzeczy osobiste są na wyciągnięcie ręki.

Jak powinien wyglądać taki podręczny bagaż?

Ochrona pleców dziecka musi być zachowana, zarówno w okresie szkolnym, jak i wakacyjnym. Nie da się tego zadania wypełnić prawidłowo, bez wykonanego z wysokogatunkowych materiałów, mającego dobrą konstrukcję plecaka wycieczkowego. Nie może być on za duży, tylko w ten sposób dziecko nie będzie się męczyło podczas marszu. Ważną kwestią jest też możliwość regulacji, im jest ich więcej tym łatwiej będzie można dopasować do sylwetki kilkulatka. Plecak wycieczkowy, który dobrze będzie się układał na ramionach i plecach, spełni swoje zadanie. Tylna część powinna być lekko usztywniona a paski na ramionach miękkie, będą one amortyzować odpowiednio każdy nacisk. Dodatkowe kieszenie najlepiej po bokach pozwolą na schowanie niewielkich artykułów, między innymi butelki i wyciąganie jej, kiedy dziecku chce się pić. Ważne, żeby taki bagaż nie ograniczał ruchów kilkulatka, musi współpracować z ruchem ciała.

Właściwy design przyjazny dziecku

Nie tylko funkcjonalność plecaka wycieczkowego ucieszy malca. Przyjazny wizerunek tego przedmiotu pozwoli na szybsze zapoznanie się z korzyściami. W sklepach duża jest propozycja artykułów występujących w ciekawych kolorach, wzorach. Umieszcza się na widocznym miejscu także przyciągające wzrok postacie z bajek i filmów dla dzieci. W nowoczesnych modelach nie brakuje materiałów, które pozwalają na swobodną cyrkulację powietrza. Dzięki niej plecy dziecka się nie pocą nawet wówczas, gdy taki plecak wycieczkowy znajdują się blisko ciała przez wiele godzin. Także pasy naramienne nie są pozbawione takiego inteligentnego tworzywa, materiał oddychający jest przydatny zwłaszcza latem, w tych sytuacjach, gdy temperatury powietrza są wysokie i nieprzyjazne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here