termometr bezdotykowy

Wokół termometrów bezdotykowych narosło sporo mitów. Można przeczytać o tym, że sprzęt ten nie jest tak precyzyjny jak termometr klasyczny i jest to raczej gadżet niż godne zaufania urządzenie pomiarowe. Szczególnie w dobie szalejącej pandemii i okresach przeziębień poprawny odczyt temperatury ciała wydaje się bardzo istotną kwestią.

Termometr, termometrowi nierówny

W związku z tym, ze jest to dość drogie urządzenie, warto przed zakupem zadać sobie pytanie: czy termometr bezdotykowy jest niezbędny w domu? W czasach pandemii, okresach przeziębień albo grypy przemawiać „za” będzie fakt, że jest to urządzenie bezdotykowe. Rozważyć należy również zakup w przypadku, gdy w rodzinie jest małe dziecko, któremu trudno będzie zmierzyć temperaturę klasycznymi termometrami lub elektronicznymi termometrami piórkowymi.

Prawidłowy pomiar temperatury z czoła

Czy zatem termometr bezdotykowy jest urządzeniem precyzyjnym? Aby odpowiedzieć na to pytanie trzeba wziąć pod uwagę kilka zmiennych. Dla poprawności pomiarów ważnym czynnikiem jest stałość temperatury w pomieszczeniu.

Wszelkie przeciągi czy wykonywanie pomiarów w dwóch pomieszczeniach, w których panuje inna temperatura otoczenia da inny pomiar. Najlepiej zatem pomiar wykonywać cyklicznie w tych samych miejscach.

Dla uzyskania dokładnego odczytu konieczne jest zapoznanie się ze specyfiką konkretnego modelu. W instrukcji obsługi podawane są takie informacje jak: miejsce wykonywania pomiaru (skroń, czoło), czy odległość urządzenia od skóry. Konieczna będzie również poprawna kalibracja samego termometru.

Należy również wziąć pod uwagę takie czynniki jak stan skóry (powinna być ona sucha i czysta), oraz to, czy samo urządzenie jest utrzymane w dobrym stanie.

Jak interpretować wyniki pomiarów

Biorąc pod uwagę czynniki wymienione powyżej, nie należy raczej oczekiwać stałych pomiarów a skupić się na poprawnej interpretacji otrzymanych wyników. Sam pomiar wykonuje się po to, by przede wszystkim kontrolować zmiany temperatury ciała pacjenta. Termometr bezdotykowy Visiofocus Smart  może pomóc w podjęciu decyzji o zastosowaniu leku przeciwgorączkowego. Będzie również dobrym rozwiązanie do sprawdzania, czy podany lek działa i czy obniża się poziom gorączki. Dzięki niemu w łatwy sposób będzie można również wykonać pomiar temperatury w nocy, nie budząc pacjenta.

Cena termometru bezdotykowego

Precyzyjne termometry bezdotykowe kosztują więcej niż przeciętny termometr piórkowy, o klasycznym rtęciowym nie mówiąc. Wybierając sprzęt dobrej klasy trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu 120-400 zł. Jest to więc znaczny koszt, jednak warto wybrać sprzęt dobrej klasy, by spełniał on oczekiwania i był funkcjonalny. Dobry termometr dla rodziny Visiofocus Smart, który spełnia wszystkie normy jest dostępny w sklepie internetowym pewnypomiar.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here