czapki dla dzieci

Sezon na przeziębienia został uznany za otwarty. Rozpoczęła się jesień i wielkimi krokami zbliża się do nas zima. Trzeba odpowiednio dobrze zadbać o zdrowie naszych dzieci. Istotnym elementem garderoby na chłodne dni jest oczywiście czapka. Z dobrze dobranym nakryciem głowy mróz dziecku nie straszny. Pytanie tylko, jaką czapkę wybrać, skoro dostępne są setki pięknych modeli?

Na jakie elementy zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru czapki?

Rozmiar

Kupując czapkę po pierwsze musimy znać dokładny rozmiar. Należy dokładnie zmierzyć obwód głowy, aby czapka zanadto nie odstawała i zwyczajnie nie była za duża. Zbyt luźna i spadająca na oczy czapka jest kłopotliwa, poza tym źle i nieestetycznie wygląda. Trzeba także pamiętać o tym, aby czapka nie była za ciasna a pozostawiała nieco luzu. W momencie, gdy zbyt ściśle przylega do głowy nie trzyma tak dobrze ciepła.

Materiał

Druga bardzo ważna kwestia w czapce to materiał, z jakiego została wykonana. Ma być przyjemny w dotyku i dostatecznie przewiewny. Nie ma nic gorszego, jak materiał nieprzepuszczający powietrza, przez który łatwo może dojść do przeziębienia, czy poważniejszej choroby. Przegrzana i w konsekwencji spocona pod czapką głowa wystawiona na działanie zmiennych, szczególnie jesienią i zimą, warunków atmosferycznych, jest mocno narażona. Wówczas nie trudno o chorobę. Dlatego, aby zminimalizować ryzyko jej wystąpienia tak ważnym jest, aby materiał był lekki i przepuszczalny. Najlepszym wyborem są czapki dla dzieci z bawełny lub polaru. Miłe w użyciu i zapewniają głowie dostateczny przewiew. Oczywiście należy również zdejmować małemu dziecku lub upominać starsze, aby ściągało czapkę wchodząc z zewnątrz do ciepłego pomieszczenia. Pomijanie tej czynności również może przyczyniać się do niepotrzebnych zaziębień wynikających tylko i wyłącznie z lekkomyślności.

Wygoda

Powiedzmy sobie szczerze. Przeważająca większość dzieci nie lubi nosić czapek. Podobnie zresztą, jak dorośli. Biorąc pod uwagę ten fakt trzeba mocno przemyśleć dobór czapki. Sklepy oferują różnorodne, często nazbyt udziwnione modele. Zachwyt wywołują słodkie królicze uszy, czapki usiane cekinami lub kokardkami, czy te wiązane pod brodą. Spróbujmy jednak na chwilę wcielić się w małe dziecko i przyznajmy, że nie są to najwygodniejsze rozwiązania. Mniej wytrzymały maluch w takiej czapce będzie manifestował swoje niezadowolenie, ciągle ją ściągając, drapiąc się, a w najgorszym przypadku wpadając w histerię na środku sklepu. Lepiej dlatego wybierać prostsze modele, wśród których znajdziemy równie modne i przyjemne dla oka wzornictwo. Przegląd wszystkich możliwości znajduje się na https://www.sklep.kochamczapki.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here