Pomoc psychologa online

0
1019

Myśląc o rozmowie z psychologiem najczęściej mamy przed oczami gabinet lekarski, kozetkę i kontakt z żywą osobą. Ostatnio popularność zyskują konsultacje psychologiczne przez Internet. To opcja wręcz stworzona na okres pandemii, ale także dla osób mieszkających za granicą lub mieszkających daleko od dużych miast.

Pomóc psychologa online – czy warto się na nią zdecydować?

Wielu mogłoby się wydawać, że taki sposób konsultacji jest nieskuteczny. To jednak nieprawda. Skuteczność tego rozwiązania potwierdzają różne dostępne badania oraz opinie osób, które korzystały z tego rozwiązania. 9 na 10 osób, które skorzystały z rozmów ze specjalistą za pomocą internetu, mówią, że ta im pomogła. Porównano również efekty pracy w pełnym wymiarze godzin, co wykazało, że nie ma różnicy w jakości otrzymywanej pomocy.

Podczas konsultacji online można także mówić o różnorodności zastosowanych metod. Psychologowie działający przez internet stosują różnorodne metody: od psychoanalizy po terapie poznawczo-behawioralną. Nie chodzi bowiem o to, która metoda najlepiej działa w Internecie, ale od tego, która będzie najlepsza dla danego pacjenta.

Z czym można zwrócić się do psychologa online?

Psycholog online niestety nie jest opcją idealną dla każdego. Nie powinny się na nią decydować osoby, które wymagają odmiennej lub doraźnej opieki. W innych przypadkach terapia przez Internet może się okazać pomocna. Można się na nią zdecydować, gdy walczymy z:

  • napadami paniki
  • zaburzeniami lękowymi
  • depresją
  • problemami rodzinnymi
  • zaburzeniami seksualnymi
  • chorobami psychosomatycznymi
  • problemami z komunikacją
  • niską samooceną

Pomoc psychologa online to idealne rozwiązanie dla osób z małych miasteczek lub wsi, gdzie nie ma dostępu do pomocy psychologicznej. To także opcja idealna dla osób, które mieszkają za granicą i chcą skorzystać z pomocy w swoim języku. W przypadku korzystania z pomocy psychologa online niektórym może być też łatwiej rozmawiać o swoich problemach. Znane otoczenie może bowiem ułatwić pacjentowi odprężenie się i rozmowy o swoich problemach.

Więcej informacji na temat terapii online znaleźć można tutaj: https://www.mywayclinic.online/pl/dlaczego-online/dla-kogo-psychoterapia-online

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here