policjant

Policja jest to służba państwowa, a zatem Wysokość wynagrodzenia zależy od decyzji rządu. Policja podlega pod Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zatem właśnie od tego organu będzie zależała wysokość wynagrodzenia w takim zawodzie. Kwoty ustalane są odgórnie i sztywnie dla wszystkich pracowników policji na terenie całego kraju. Praca i pensja policjanta nie podlegają żadnych czynnikom konkurencji rynkowej i nie zmieniają się w zależności od regionu państwa. Nie oznacza to jednak, że twoje starania i sukcesy nie zostaną w żaden sposób docenione poprzez wynagrodzenie. Zarobki oczywiście będą zależały od naszego stopnia i pozycji, w której Znajdujemy się na służbie. Do tego doliczane są również pewne profity. Istotne jest to, że jeżeli długo pracuje w policji czy wykonujemy dodatkowe indywidualne przeznaczone nam zadania, które również podlegają dodatkowym wynagrodzeniem. Od czasu do czasu policjantom przyznawane są te nagrody.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ile-zarabia-policjant-sprawdz-zarobki-na-stanowisku-policjanta/

Jak prezentuje się pensja funkcjonariusza policji?

Ostatnia pensja funkcjonariuszy i pracowników policji została podniesiona i jeszcze w tym roku. Wniosą ona średnio 500 zł więcej dla każdego szczebla. Tym samym początkujący kursant, wciąż aplikujący oto, aby wejść na stałe przelew policji może liczyć na wynagrodzenie wynoszące 2806 zł netto. Kiedy już uda nam się otrzymać przydział w służbie, wówczas nasze wynagrodzenie wzrasta do 3875 zł netto. Policjant dzielnicowy, który posiada zwiększone uprawnienia, ale co za tym idzie większa obowiązki jest w stanie zarobić 4522 zł. Źle czy za swoje obowiązki otrzymuje wynagrodzenie wynoszącej 4785 zł.

Zarobki policjanta na stanowiskach wyższych

Podwyżki z tego roku nie ominęły również stanowisku wyższych w policji. Jeżeli awansujemy na stanowisko kierownika referatu możemy w stanie zarobić 5395 zł miesięcznie. Komendant powiatowy otrzymuje wynagrodzenie rzędu 8350 zł netto. Nieco więcej zarabia komendant na szczeblu wojewódzkim, ponieważ jest to wynagrodzenie w wysokości 10700 zł. Szef Komendy Głównej Policji w Warszawie co miesiąc na swoim koncie widzi około 16 000 zł. Jego zastępca z kolei może pochwalić się kwotą 14 000 zł każdego miesiąca.

Zobacz też: http://www.nadwisla.pl/endokrynolog-gdzie-mozemy-znalezc-prace-praca-na-etat-czy-na-wlasny-rachunek/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here