Płyta gazowa ceramiczna

Nowoczesne płyty gazowe zachwycają nas swoją elegancją, ale i funkcjonalnością. Nie dziwi więc fakt, że sporo osób, niechcących rezygnować z możliwości gotowania na prawdziwym ogniu, decyduje się na tzw. gaz na szkle, czyli właśnie na płytę ceramiczną gazową. Poznaj wszystkie zalety takiego rozwiązania i sprawdź, w czym płyta gazowa ma przewagę nam indukcyjną.

Płyta gazowa ceramiczna – co to jest?

Ceramiczna płyta gazowa to kuchenka bez piekarnika przeznaczona do zabudowy w blacie i wyposażona w tradycyjne palniki gazowe. Sama jednak wykonana jest ze szkła. Oznacza to, że jej powierzchnia z wyglądu przypomina powierzchnię płyt elektrycznych. Jest zatem wyjątkowo gładka, a więc i dużo łatwiejsza w czyszczeniu, a do tego niezwykle elegancko się prezentuje. Wszystko to sprawia, że płyty gazowe ceramiczne cieszą się duża popularnością, zwłaszcza wśród zwolenników gotowania na prawdziwym ogniu. Ceramiczne płyty gazowe występują w różnych rozmiarach i często wyposażane są w dodatkowe palniki. Na rynku spotkamy standardowe płyty czteropalnikowe, ale również większe modele, pięcio- lub sześciopalnikowe. Wiele z nich posiadać będzie specjalny palnik WOK (nazywany też palnikiem TURBO), który cechują dwa pierścienie. Za ich sprawą palnik emituje podwójny płomień.

płyty gazowe ceramiczne

Płyta ceramiczna czy gazowa – która lepsza?

Elektryczne płyty kuchenne to częsty wybór do nowoczesnych kuchni. Jednak płyta gazowa ceramiczna może stanowić dla nich dobrą alternatywę. Dzięki niej, decydując się na tańsze rozwiązanie, nie musimy już rezygnować ze stylowego designu urządzenia. Inną opcją, która może zainteresować zwolenników gotowania na gazie, jest płyta gazowa bezpłomieniowa. Tego rodzaju płyty do złudzenia przypominają płyty indukcyjne, a jednak działają na gaz, są więc tańsze w eksploatacji. Samo urządzenie jednak do tanich nie należy, dlatego najbardziej budżetowym rozwiązaniem wciąż będzie ceramiczna płyta gazowa z tradycyjnymi palnikami.

Płyta gazowa ceramiczna – ile kosztuje i gdzie ją kupić?

płyty gazowe Kernau

Wysokiej jakości ceramiczne płyty gazowe znajdziemy m.in. w ofercie polskich producentów. W swoim asortymencie ma je m.in. marka Kernau, której produkty zyskują wyjątkowo pozytywne opinie. Dla wygody użytkowania płyty gazowe Kernau wyposażane są w elektryczne zapalarki, które zintegrowane są z palnikami, dzięki czemu ich uruchomienie jest niezwykle łatwe. Posiadają też trwałe, żeliwne ruszty, które można z powodzeniem myć w zmywarce. A ile kosztuje płyta gazowa ceramiczna? Oczywiście cena płyty zależeć będzie od jej rozmiaru. Dobrej jakości płyty z dwoma palnikami kupimy za nieco ponad 500 zł. Za model trzypalnikowy zapłacimy mniej niż 800 zł. Kuchenka czteropalnikowa to wydatek rzędu 830 zł, a pięciopalnikowa z palnikiem TURBO -1150 zł. Pełną ofertę polskiej marki Kernau znajdziemy w Internecie w firmowym sklepie online.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here