Jak wybrać konwerter do talerza satelitarnego

Telewizja satelitarna daje możliwość oglądania ciekawych kanałów tematycznych, które są niedostępne w telewizji naziemnej. Z tego powodu zainteresowanie zakładaniem satelity jest wysokie w każdej miejscowości, do której nie dociera kablówka. Jeśli interesujesz się zakupem talerza do odbierania dodatkowych kanałów tv, sprawdź, jak dobrać do niego konwerter.

  1. Czym jest konwerter do satelity telewizyjnej?
  2. Typy konwerterów satelitarnych

Dostęp do kanałów telewizji satelitarnej pozwala w pełni korzystać z wszystkich zalet oglądania tv.  Kanały satelitarne są podzielone tematycznie – znajdzie się wśród nich ciekawe rozgrywki sportowe, najnowsze filmy i seriale, filmy dokumentalne oraz popularnonaukowe, a także szereg bajek, programów muzycznych i pasm informacyjnych. Jeśli i Ty chcesz poznać zalety telewizji satelitarnej, sprawdź, jak wybrać konwerter do talerza i dlaczego to takie ważne.

Czym jest konwerter do satelity telewizyjnej?

Konwerter do anteny satelitarnej pełni główną rolę w procesie przesyłania danych z satelity do odbiornika. Za jego pomocą przetwarza się sygnał na dźwięk i obraz poszczególnych pasm telewizyjnych.

Mianem konwersji określa się przekształcanie, jednak konwerter do talerza satelitarnego pełni również rolę wzmacniacza sygnału satelitarnego. Dzięki temu możliwe jest odbieranie kanałów telewizyjnych w wysokiej jakości obrazu i dźwięku. Sygnał z satelity płynie bowiem z orbity ziemskiej do talerza satelitarnego na ścianie lub dachu budynku, następnie jest przekierowywany do konwertera, który koncentruje fale i przesyła je do dekodera telewizora.

Ze względu na to, że konwerter jest podstawowym elementem służącym do odbierania sygnału z satelity i jego przekazywania do telewizora, powinno się zwrócić szczególną uwagę na wybór konwertera o odpowiednich parametrach technicznych. Dzięki temu konwerter będzie działał zgodnie z oczekiwaniami użytkownika. Konwertery i różne akcesoria do talerzy satelitarnych znajdziesz na https://www.euro.com.pl/akcesoria-do-tunerow-satelitarnych,typ!konwerter.bhtml

Typy konwerterów satelitarnych

Jak wybrać konwerter do talerza satelitarnego? Przede wszystkim powinno się zwrócić uwagę na typ urządzenia. Nie istnieją gorsze lub lepsze sprzęty – różnice pomiędzy nimi ulegają głównie na odmiennej liczbie wejść na tuner lub na innym zakresie polaryzacji. Podstawowy konwerter typu single ma tylko jedno wejście na tuner, a jego praca skupia się na dwóch polaryzacjach i zakresach. Konwertery single są najpopularniejsze, jednak coraz częściej stawia się na urządzenia o wyższym stopniu zaawansowania technicznego.

Konwerter twin daje większe możliwości niż typ single. Urządzenie umożliwia nagrywanie na dysk PVR, gdy użytkownik posiada dwa niezależne dekodery podłączone do tej samej salelity. Dwa wyjścia sprawiają, że dwa konwertery znajdują się w jednej obudowie, co ułatwia montaż elementu w talerzu satelitarnym. Konwertery typu Quad posiadają natomiast cztery wyjścia do dekodera. Dzięki temu mogą obsługiwać cztery tunery lub dwa z funkcją PVR. Analogicznie do konwerterów twin, w obudowie modeli Quad kryją się cztery pełnozakresowe urządzenia, które działają niezależnie od siebie. Co ważne, w części modeli z tej grupy znajduje się dodatkowy element odbierający telewizję naziemną oraz przyłącze do anteny naziemnej.

Konwerter Quattro również ma cztery wyjścia na dekoder, jednak jego działanie opiera się na innych zasadach. Każde wyjście współpracuje z separatorem sygnału, ma inną polaryzację i zakres. Konwerter tego typu działa jedynie w połączeniu z multiswitchem, który rozdziela sygnał na pożądaną liczbę urządzeń. Dzięki temu sygnał może docierać nawet do kilkuset odbiorników. W przypadku konwerterów unicable sygnał przesyłany jest natomiast przez jeden kabel, ale do czterech różnych odbiorników. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, jednak zdarza się, że technologia konwertera unicable jest niekompatybilna z odbiornikami. W takim przypadku konieczne jest zastosowanie dodatkowych rozdzielaczy sygnału.

W sklepach takich jak RTV Euro AGD znajdzie się również konwertery monoblock. Są to urządzenia zbudowane z kilku pojedynczych konwerterów, z których każdy odbiera sygnał z innego satelity. Do wyboru ma się trzy rodzaje monoblocków – wersja single odbiera wygnała z dwóch satelitów i przesyła go do jednego tunera, twin obsługuje dwa tunery, a quad cztery, wciąż odbierając sygnały z dwóch satelitów. W konwerterach monoblock zakres częstotliwości i polaryzacji steruje się z poziomu odbiornika.

Ponadto możliwy jest zakup konwerterów do anten satelitarnych HD. Dzięki nim można przesyłać obraz w jakości HD, który cechuje się dokładnym odwzorowaniem kolorów i mnogością detali. Inne konwertery mogą zapewniać niższą jakość obrazu, jednak nie jest to jedynym wyznacznikiem    jakości przetwarzanego sygnału. Jednocześnie powinno się zadbać o wybór telewizora, który będzie w stanie odtworzyć przesyłane dane w jak najdokładniejszy sposób. Bez spełnienia tego warunku żaden konwerter nie zapewni zadowalającego stopnia przekazu telewizji satelitarnej.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala18/domains/duzarodzina.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here