szumisie

Szumisie to coś, bez czego wiele mam nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania. Nic w tym dziwnego. Macierzyństwo często musi łączyć się z pracą czy obowiązkami domowymi, takimi jak np. gotowanie, prasowanie czy sprzątanie. Ciężko o czas na te czynności, a co dopiero na chwilę relaksu dla siebie. Szumiący miś to być może rozwiązanie tych problemów!

Dlaczego warto używać szumisi?

Szumiący miś to nic innego jak maskotka, która, jak sama nazwa wskazuje, wydaje dźwięk białego szumu. Można go porównać np. do suszarki czy odkurzacza. Wiele dorosłych dziwi się, w jaki sposób dzieci są w stanie zasnąć przy takim urządzeniu. Nas też to dziwi, ale faktycznie sprawdza się to idealnie.

Szumisie zapewnią ci spokój i chwilę na relaks czy zajęcie się czymś innym, podczas gdy dziecko śpi. Dostępnych jest wiele różnych rodzai w każdym kolorze czy rozmiarze. Zarówno szumisie z czujnikiem snu, jak i szumisie z sensorem znajdziesz w sklepie BabyBoom.net.pl. To zakup na długi czas!

W jaki sposób działają szumisie?

Niemowlaki wprost uwielbiają ten gadżet. Dlaczego? Ponieważ dźwięk, który się z niego wydobywa, przypomina im czas, gdy były jeszcze w łonie matki. Dzięki temu może ono spokojnie zasnąć i czuć się bezpiecznie.

Dziecko w brzuchu słyszy różne, dziwne i nowe dla niego dźwięki. Zastanów się nad tym chwilę: co ty słyszysz w ciągu dnia? Samochody, czajnik, muzyka, telewizor, dzieci bawiące się pod blokiem. Dziecko dopiero poznaje te wszystkie bodźce i mogą one być dla niego przytłaczające.

Jak używać szumisia?

Po zakupie warto powoli przyzwyczaić naszego brzdąca do tego nowego gadżetu. Na początku ustaw go na tryb cichy lub jeśli nie masz takiej możliwości, postaw go w większej odległości od dziecka.

Z czasem albo przybliżasz szumiącego misia do łóżeczka dziecka, albo pogłaśniasz dźwięk szumu. Maluch spokojnie się do niego przyzwyczai. Bardzo szybko szumiący miś stanie się jego najlepszym przyjacielem (i twoim oczywiście też).

 

Mini szumiś w formie zawieszki
Mini szumiś w formie zawieszki

Gdzie kupić szumisia i na co zwrócić uwagę?

Szumisie są bardzo popularne, zatem z ich dostępnością nie ma najmniejszego problemu. Znajdziesz je w wielu kolorach, rozmiarach i różnych funkcjach. Zwróć szczególną uwagę na to, jak długo może on pracować. Im dłużej, tym lepiej.

Można wyróżnić kilka podstawowych wariantów:

  • Szumiś główka – jak sama nazwa wskazuje, to sama główka misia, zazwyczaj ma on różne szumy. Po wyjęciu mechanizmu, bez problemu wrzucisz go do pralki.
  • Szumiś maskotka – tutaj już nie dostajemy samej główki, a całego misia. Znajdziesz je w kilku wersjach, mogą być to same dźwięki, a mogą także posiadać czujnik snu.
  • Szumiś dla chłopca lub dla dziewczynki – tutaj wersja „chłopięca” i „dziewczęca”, różnią się one głównie kolorami.
Misie marki Szumisie dla starszych dzieci z kołysankami
Misie marki Szumisie dla starszych dzieci z kołysankami

Szumiś – z aplikacją czy bez? Dodatkowe funkcje, na których warto się skupić

Coraz częściej znajdziesz szumisie, które nie tylko mają różne tryby i emitują różne dźwięki, ale także mają wbudowany czy sensor. Dzięki temu bez problemu taki gadżet zamieni się w elektroniczną nianię z funkcją alarmu.

Szumiś poinformuje cię, że twoje dziecko się obudziło. Może to zrobić za pomocą aplikacji, przez którą łączy się z twoim telefonem. Dodatkowo ustawisz tam np. Wyciszanie – jeśli przykładowo chcesz, by po godzinie miś sam zaczął ściszać dźwięk, aż do zera.

Szumisie to z pewnością gadżet, który warto posiadać w swoim domu. Niektórzy rodzice zauważają, że ich dzieci zasypiają dzięki temu ekspresowo i śpią spokojnie, bez problemu przesypiając nawet dwie godziny podczas drzemek w ciągu dnia. Jest to także wybawienie dla mamy, która w tym czasie może zająć się innymi czynnościami. To świetny prezent zarówno dla bliskich, jak i dla samego siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here