Jak wybrać metodę nauki języka hiszpańskiego?

0
911

Język hiszpański jest jednym z popularniejszych języków świata. Piąta część populacji ziemi używa go każdego dnia. Warto więc skończyć kurs hiszpańskiego i zdobyć nowe umiejętności, które wydatnie podnoszą wartość umiejętności na przykład na rynku pracy. Każdy oczekuje, że starania będą uwieńczone jak najszybszym sukcesem, dlatego wybór metody nauki to bardzo ważna rzecz.

Jakie metody nauki języka hiszpańskiego polecają najlepsze placówki prowadzące kursy hiszpańskiego?

Metoda klasyczna

– lub inaczej horyzontalna, odbywa się na zasadzie podziału materiału na sześć poziomów w zależności od stopnia zaawansowania. Takie podejście jest uważane za najbardziej skuteczne.

Uczeń może poświęcić wystarczająco dużo czasu na wszystkie aspekty języka. Nauczy się swobodnie wyrażać własne myśli, zapanuje nad akcentem, będzie pisać bez błędów i rozumieć wypowiadane frazy bez specjalnego oporu.

Poprzez częste powtarzanie materiału utrwali go w sposób dostateczny, by język obcy przeniknął do sfery nieuświadomionej umiejętności, która jest podstawą sukcesu w procesie nauki i wykorzystania owoców zdobywania wiedzy. Nieuświadomienie użycia wywołuje u praktykującego posługiwanie się językiem z automatyzmem stosowania zwrotów i konstrukcji gramatycznych w sposób spontaniczny bez konieczności stosowania długotrwałego procesu przekładu z języka natywnego.

Technika komunikatywna

– kurs hiszpańskiego metodą komunikatywną jest przeznaczony dla ludzi posiadających ograniczoną ilość czasu. Efekty muszą pojawić się szybko.

W trakcie nauki nauczyciel skupi się na rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych. Nauczy bezbłędnie tworzyć zdania, prowadzić konwersację z innymi uczestnikami kursów, aż do przejścia na wyższy poziom, kiedy uczeń podświadomie zacznie używać nauczanego języka nawet w myślach. Niestety nauka, z racji szczupłości czasu, ogranicza się do znajomości w obrębie jednego z wybranych spektrów. Najczęściej jest to komunikacja werbalna.

Kurs hiszpańskiego jest początkiem drogi w zdobywaniu biegłości w posługiwaniu się językiem.

Przedstawione dwa podejścia do nauki są fundamentami zasad edukacji lingwistycznej. Każda z nich posiada odłamy dodające do podstaw coś specyficznego, co pomaga pchnąć naukę do przodu i zyskać czas.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House Wrocław.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here