narzędzia do ogrodu

Porządkowanie ogrodu nie musi być skomplikowane, jeśli odpowiednio je zaplanujemy i dobrze się do niego przygotujemy. Aby móc cieszyć się efektowną przestrzenią wokół domu, konieczne jest jej uprzednie przygotowanie. Poznaj kilka pomysłów, dzięki którym sprawnie ogarniesz ogród bez większego wysiłku – zapraszamy!

Porządki w ogrodzie – od czego zacząć?

Pierwszym krokiem do pięknego ogrodu niczym z bajki, jest usunięcie wszelkich zaniedbań powstałych w minionym sezonie. Okresem sprzyjającym rozpoczęciu prac jest oczywiście wiosna, która umożliwia rozpoczęcie wszelkich działań na świeżym powietrzu. Kiedy tylko upewnimy się, że okres mrozu mamy już za sobą, można powoli zacząć usuwać ochronne otuliny, którymi zabezpieczone zostały delikatne kwiaty i młode drzewka w okresie zimowym. W miejscach, gdzie zdecydowaliśmy się na okrycie trociami, liśćmi, czy korą, należy równomiernie odgarnąć nadmiar użytego materiału, aby ułatwić ekspozycję na promienie słoneczne.

Ostatni kwartał roku to nie tylko niskie temperatury, ale także wzmożone opady atmosferyczne, czy silne wiatry. Warunki te sprawiają, że wszelkie obumarłe liście, czy gałęzie są roznoszone po posesji, wprowadzając nieporządek. Aby przygotować teren pod nowe rośliny, konieczne jest usunięcie wszelkich pozostałości po jesieni i zimie. Nie obejdzie się więc bez grabienia liści i usuwania zeschłych gałęzi. To nie tylko sposób na wizualne poprawienie stanu ogrodu – sprzątając i pozbywając się zbędnych, czasem chorych sadzonek, robimy miejsce nowym pędom i ułatwiamy kiełkowanie nasionom.

Narzędzia ogrodowe, które warto mieć

Jeśli zastanawiasz się jak ułatwić sobie opanowanie ogrodu, z pomocą przychodzą narzędzia do ogrodu. Pod ręką warto mieć porządne grabie o szerokim grzebieniu, które sprawdzą się w trakcie eliminowania wszystkiego, co zalega na podłożu. To konieczne, jeśli chcemy cieszyć się równomiernie rosnącą trawą, bez prześwitów powstałych wskutek zacienionych miejsc. Aby sprawnie usuwać wszelkie złogi, przydatne okażą się kosze, dzięki którym szybko wyniesiemy zbędne pozostałości na kompostownik. Dużym ułatwieniem będą także taczki, za pomocą których można jednorazowo usunąć spore ilości skoszonej trawy, czy nadmiaru ziemi.

Aby móc mówić o właściwym przygotowaniu ogrodu, warto wyposażyć się w narzędzia tnące, typu sekatory i specjalistyczne nożyce. Dzięki nim można dość szybko opanować zaniedbany zimą żywopłot, skrócić drzewka owocowe, aby lepiej i wydajniej rosły, ale także nadać upragniony kształt rozwijającym się roślinom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here