wyposażenie spacerowe dla psa

Długa smycz czy krótka? Czy szelki są niezbędne? Wybrać produkty z wyższej półki cenowej czy może lepiej nieco zaoszczędzić? Z pewnością nie jedno takie pytanie zadał sobie właściciel psa, który kompletował wyposażenie spacerowe dla swojego czworonożnego przyjaciela. Obroże, smyczy i szelki to najczęściej wybierane produkty, które oferuje znana firma ALL FOR DOGS. Rynek zapewnia szeroki wachlarz możliwości i bogatą ofertę tego typu akcesoriów, dlatego wybór może okazać się trudniejszy. Warto zatem przyjrzeć się podstawowym elementom psiego zestawu spacerowego.

Jaką smycz dla psa wybrać?

Smycze powinny zapewniać bezpieczeństwo, być wytrzymałe i solidne. Dokonując wyboru, warto wziąć pod uwagę potrzeby zwierzaka, aby dopasować idealny produkt. Firma ALL FOR DOGS oferuje smycze, takie jak np. https://www.pupilek.com.pl/ALL-FOR-DOGS/pr/130 które nie ograniczają zbytnio ruchów czworonoga, przez co zapewniają swobodę. Takie smycze przeznaczone są przede wszystkim dla bardziej energicznych i żywiołowych psiaków. Warto dodać również, że niektóre modele są wyposażone w ledowe oświetlenie, dzięki czemu sprawdzą się również przy okazji wieczornych bądź nocnych spacerów, bo zapewnią widoczność. Trzeba zdawać sobie sprawę z faktu, że od naszego wyboru zależeć będzie komfort i bezpieczeństwo psa. Aby zapewnić i sobie wygodę, ALL FOR DOGS z myślą o właścicielach trzymających kurczowo smycze, obszyła je ortalionowym materiałem, który gwarantuje miękkość i przyjemne uczucie. Wspólne spacery tym bardziej staną się przyjemną chwilą i okazją do budowania więzi ze swoim pupilem.

Czy warto kupować szelki?

Szelki nie są tak popularnym elementem wyposażania spacerowego, ale z pewnością jest to gadżet zapewniający wygodę psu. Dzięki dobrze dopasowanym szelkom, na przykład od polskiego producenta ALL FOR DOGS, nasz pupil nie odczuwa nieprzyjemnego nacisku przy ewentualnym napięciu smyczy. Szelki spacerowe to najczęściej wybierany model, choć w sklepach zoologicznych znaleźć również można inne – wszystko zależy zarówno od preferencji czworonoga, jak i jego właściciela. Są one regulowane, miękkie i wykonane z materiału wysokiej jakości. Nadadzą się i dla młodych psiaków, i dla tych nieco starszych – wystarczy tylko dopasować rozmiar. Smycze występują w wielu wariantach kolorystycznych, co znacząco ułatwi wybór. Należy jednak pamiętać, aby przed kupnem tego typu produktów dokładnie zmierzyć psa.

Niezależnie od tego, czy decydujesz się na smycz, szelki czy obrożę, w pierwszej kolejności trzeba kierować się potrzebami swojego czworonoga. Każdy spacer powinien bowiem zapewniać psu dużo radości.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala18/domains/duzarodzina.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here