Jak się odżywiać, by mieć więcej energii

Doskwiera Ci brak energii? Stale czujesz się zmęczony i masz ochotę na drzemkę kilka razy w ciągu dnia? Po przebudzeniu nie masz na nic ochoty i jedyne o czym marzysz, to powrót do łóżka na kolejnych kilka godzin? Przekonaj się, że wystarczy kilka zasad dotyczących sposobu żywienia, a powróci Ci energia i motywacja do pracy. Nasz blog dietetyczny jest miejscem, gdzie znajdziesz porady specjalnie dla siebie, dzięki którym poczujesz się lepiej, zadbasz o swoją kondycję i samopoczucie każdego dnia.

Spożywaj posiłki z olejkiem kokosowym

Na temat olejku kokosowego jest wiele teorii. Jest wiele osób, które uważają, że lepiej go nie spożywać, jednak liczba jego zwolenników jest większa. Jedno o oleju kokosowym można z pewnością powiedzieć – dostarcza dużo energii. Jest to możliwe dzięki temu, że w jego składzie znajdują się trójglicerydy, które dostarczają duże zapasy energii. Ten wyjątkowy i naturalny produkt doskonale sprawdza się jako dodatek do pieczenia lub smażenia. Warto jednak dokładnie sprawdzić jego skład przed zakupieniem, by wybrać produkt, który nie zawiera zbędnych chemicznych dodatków i cukru.

Dbaj o pełnowartościowe i sycące śniadanie

Nasz blog dietetyczny podpowiada, że do uzyskania energii na cały dzień konieczne jest spożywanie najważniejszego posiłku – śniadania. Najlepiej zjadać na śniadanie produkty, które bogate są w błonnik i białko. Błonnik przyśpieszać będzie pracę układu pokarmowego, a co więcej zapewni długotrwałe uczucie sytości. Białko dostarczy do mięśni i komórek mózgowych niezbędną dawkę energii, która jest niezbędna do pracy.

Zapomnij o nocnym podjadaniu

Tuż przed położeniem się do łóżka czujesz nagły głód? Staraj się go zwalczyć i zrezygnuj z podjadania, szczególnie w godzinach wieczornych. Spożywanie posiłków lub małych przekąsek przed snem sprawi, że rano obudzisz się bez energii. Najlepiej na kolację spożywać lekkie i niskokaloryczne dania, które nie powodują problemów z trawieniem.

To tylko niektóre triki pozwalające na dodanie sobie energii. Ich wdrożenie do codzienności wcale nie jest tak trudne, jak może się wydawać. Blog dietetyczny podpowiada, że doskonale sprawdza się również woda lub napój niesłodzony z sokiem z cytryny i miętą. To sposób na dodanie sobie energii i zmniejszenie uczucia senności w chwilach kryzysowych. To sposoby, z których korzystać może każdy – bez względu na wiek i prowadzony styl życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here