Zestawy podtynkowe prysznicowe – dlaczego cieszą się popularnością?

0
697

Wielu osobom wydaje się, że największą wątpliwość podczas aranżacji łazienki budzi kwestia wyboru między wanną a prysznicem. To jednak nie jedyny dylemat. Kolejnym aspektem jest armatura. A różnorodność modelowa, jaką oferują producenci, jest naprawdę imponująca. Do wyboru są bowiem gotowe zestawy podtynkowe prysznicowe, po które sięga coraz więcej klientów. Dlaczego?

Zestawy podtynkowe prysznicowe stanowią polecane rozwiązanie, głównie ze względu na prostotę, funkcjonalność oraz kompleksowość. To, co różni je od produktów kupowanych pojedynczo to bez wątpienia spójność stylistyczna. Nie trzeba obawiać się, że poszczególne elementy nie będą ze sobą harmonizować czy w odpowiedni sposób działać. W skład zestawu podtynkowego prysznicowego, w zależności od wybranego modelu, wchodzi bateria, słuchawka z wężem i deszczownica. Mnogość rozwiązań jest ogromna, dzięki czemu każdy klient będzie mógł wybrać dla siebie najlepszy wariant.

Chrom jako uniwersalne wykończenie

Większość zestawów podtynkowych prysznicowych jest utrzymana w chromowym wykończeniu. Nie bez przyczyny. Chrom bowiem jest materiałem uniwersalnym, który z łatwością można dostosować do wystroju każdej łazienki – niezależnie od przyjętego stylu. Przyciąga uwagę błyszczącym wykonaniem, ale z równie dużym sukcesem spełnia swoje względy praktyczne. Chromowana powłoka posiada bowiem właściwości antykorozyjne, wykazuje się niebywałą odpornością na zarysowania i matowienie, ale również nie stanowi trudności w codziennym utrzymaniu w czystości. Aby pozbyć się nieestetycznie wyglądających zanieczyszczeń czy plam, jedyne, co należy zrobić to przetrzeć je wilgotną szmatką. I gotowe!

Dla miłośników funkcjonalności

Jak zostało to już wcześniej wspomniane, zestawy podtynkowe prysznicowe występują w wielu wariantach. Jednym z cieszących się największą popularnością jest model z deszczownicą, który jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, potrafi zmienić zwykłą strefę kąpielową w domowe SPA. Warto również zauważyć, że oprócz niekwestionowanej wygody i komfortu mycia, domownicy zyskują wyjątkową funkcjonalność. Wiele zestawów wyposażonych jest bowiem w praktyczną słuchawkę prysznicową – dla uzyskania jeszcze wyższych względów użytkowych. Tego typu zestawy podtynkowe prysznicowe stanowią praktyczne rozwiązanie dla starszych i ograniczonych ruchowo osób, a także dzieci.

Z termostatem

Największą popularnością cieszą się zestawy podtynkowe prysznicowe z głowicą termostatyczną w zestawie. Nie bez powodu. Zapewniają bowiem najwyższy poziom bezpieczeństwa i nie zajmują dużo miejsca, przez co mogą być montowane w każdej łazience – bez względu na jej metraż. Zadaniem termostatu jest ochrona przed przypadkowymi oparzeniami. To dlatego reguluje strumień wody, odpowiada za mieszanie ciepłej i zimnej wody, utrzymując jej stałą temperaturę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here