Idealne siedzisko dla małego podróżnika, czyli przegląd najnowszych fotelików samochodowych

0
790

Zakup fotelika samochodowego wcale nie należy do prostych zadań wśród młodych rodziców. Na rynku jest dużo ofert idealnych fotelików wyposażonych w funkcje zapewniające komfort i bezpieczeństwo. Tak przyjazny w tym temacie rynek sprawia, że rodzic nie wie, na jaki fotelik  się zdecydować. Wśród najnowszych fotelików Britax Dualfix cieszy się dużym uznaniem wśród rodziców. Dlaczego ten model jest tak popularny?

Niebywały design produktu

Do tej pory foteliki marki Britax Romer były znane ze względu na  zapewnione przez nie bezpieczeństwo, wygodę i łatwy montaż. Britax Dualfix cieszy się dodatkowym uznaniem, ponieważ oprócz funkcji praktycznych posiada również niebywały design. W związku z tym fotelik Britax Dualfix został doceniony przez ekspertów oraz zdobył nagrodę prestiżową IF DEsign Akward. Ten model jest nie tylko praktyczny i wygodny, ale również posiada dobry wygląd, który cieszy oko zarówno dziecka, jak i rodzica.

Standard I-Size – czym się sugerować przy doborze fotelika?

Biorąc pod uwagę punkt widzenia rodziców, którym zależy przede wszystkim na bezpieczeństwie, fotelik Britax Dualfix jest zgodny ze standardem i-Size. W związku z tym przy doborze produktu należy kierować się wieloma czynnikami, z których przede wszystkim najważniejszy jest wzrost. Jest to bardzo istotne, ponieważ sugerowanie się samym wiekiem dziecka często powoduje zakup nieprawidłowo dobranego fotelika.

Britax Dualfix w trosce o zdrowie noworodków

Według najnowszych badań wykazano, że dziecko, zanim skończy 1 miesiąc życia, nie powinno podróżować więcej niż godzinę. Od 1 do 3 miesięcy dozwolony czas jazdy wynosi 2 godziny, a po osiągnięciu 3 miesięcy można jeździć z dzieckiem dłużej, lecz z przerwami co 2-3 godziny. W związku z tym fotelika Britax Dualfix nie wypniemy jak każdego klasycznego nosidełka. Wiele rodziców wykorzystuje nosidełka, przez co  noworodek spędza w foteliku nawet kilka godzin. W trosce o niemowlaki, fotelik Britax Dualfix nie udostępnia tej funkcji, dzięki czemu dziecko często wypinane jest z fotelika.

Britax Dualfix dba o komfort jazdy maluszka

Produkt ten wyróżnia się na tle innych fotelików bardzo wysokim zagłówkiem. Zapewnia to maksymalny komfort dziecka podczas jazdy bez względu na to, czy jedziemy z fotelikiem ustawionym z przodu, czy z tyłu. Fotelik Britax Dualfix posiada sześciostopniową zmianę kąta nachylenia, które zostały dobrane w taki sposób, aby starszemu dziecku nie opadała głowa podczas jazdy. Jest to ogromny plus fotelika Britax Dualfix, którego w innych modelach niestety brakuje. Producent zadbał również o możliwość obrócenia fotelika Britax Dualfix o 360 stopni, dzięki czemu możliwe jest zapinanie i odpinanie dziecka w prosty, wygodny sposób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here