Dezynfekcja przeciwko koronawirusowi

0
751

Czas pandemii koronawirusa sprawił, że ludzie zaczęli przykładać większą uwagę do higieny. Wpłynął również na świadomość, związaną z zakażeniami, wywoływanymi zarówno przez wirusy, jak i bakterie. W związku z tym wiele osób wprowadziło do swojego życia zasady, które mają zniwelować ryzyko zachorowania. Również pracodawcy postanowili wdrożyć dodatkowe zasady bezpieczeństwa i zwrócić większą uwagę na czystość oraz higienę. Dlatego też zarówno w domach, jak i przedsiębiorstwach, powinny pojawić się żele dezynfekujące.

Kilka słów o Covid-19

Prawdopodobnie nie ma osoby, która nie słyszała o COVID-19, ale czym jest tak naprawdę ta choroba? Jest to nowo odkryty koronawirus, nazywany SARS-CoV-2. Posiada dużą zdolność przenoszenia się z człowieka na człowieka, ale istnieje również możliwość przeniesienia z człowieka na zwierzęta domowe. Warto jednak podkreślić, że pies bądź kot nie zarażą ludzi.

Choroba może mieć łagodny przebieg, niezauważalny dla osoby zainfekowanej, ale może również przebiegać bardzo ciężko i wymagać hospitalizacji. Główne objawy nowego koronawirusa przypominają przeziębienie, choć w ciężkich przypadkach wywołuje on zapalenie płuc i niewydolność oddechową.

Należy zwrócić uwagę na fakt, że jest to zupełnie nowa choroba i nie wiadomo, jakie jej skutki mogą pojawić się jeszcze w przyszłości. Wiadomo jednak, że jest ona niebezpieczna dla życia i może przyczynić się do śmierci. Warto zatem przestrzegać zasad, które pozwolą na znaczne zniwelowanie ryzyka zachorowania. Warto kierować się przede wszystkim zaleceniami zamieszczonymi przez WHO, wśród których znajduje się porada dotycząca dezynfekcji rąk.

Jak zatem zmniejszyć ryzyko zachorowania?

W pierwszej kolejności należy nosić maskę tak, by zasłaniała usta i nos, ponieważ COVID-19 rozprzestrzenia się drogą kropelkową. Dzięki masce będziemy w stanie ochronić innych przed zakażeniem, jeśli sami jesteśmy nosicielami, a tym samym wpłynąć na spowolnienie rozprzestrzeniania się wirusa. Kropelki wydychanego powietrza czy śliny osiądą na materiale, zamiast rozprzestrzeniać się wokół.

Kolejna istotna zasada dotyczy powierzchni, na których może znaleźć się koronawirus. Są to przede wszystkim miejsca, do których dostęp ma wiele osób. Podczas rozmowy, kasłania, kichania czy po prostu oddychania każdy z nas może (jeśli nie ma maski) wydychać dużą ilość wirusów, które osiadają na powierzchniach. Aby się przed nimi zabezpieczyć w miejscach publicznych, należy mieć przy sobie środki dezynfekujące, które w szybki sposób unieszkodliwią zarówno COVID-19, jak i inne, niebezpieczne drobnoustroje.

Dodatkowo sprawdzi się częste dezynfekowanie powierzchni takich jak klamki, uchwyty, poręcze czy meble. Najlepiej w tym celu sięgnąć po profesjonalne preparaty dezynfekujące przeciw koronawirusowi. Doskonale nadają się do zmywania powierzchni metalowych, na których koronawirus ma zwiększoną przeżywalność, ale także do mebli czy podłóg. Są wydajne i łatwe do zastosowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here