Dlaczego warto spędzać czas z dzieckiem na świeżym powietrzu

W obecnych realiach, coraz mniej czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Nasze pociechy przyzwyczaiły się do długich godzin przy komputerze, do bajek i gier. Już od najmłodszych lat życia, dzieci uczą się włączać telefony i z nich korzystać. Istotne jest więc wpajanie im innych wartości; wózek spacerowy powinien znaleźć się w domu każdego rodzica i być użytkowany codziennie. Dzieci uczą się całe życie – już od malucha, powinny mieć możliwość spędzania długiego czasu na dworze, wśród rówieśników lub w otoczeniu pięknej przyrody. Tylko w ten sposób nie ulegną technologicznemu światu i unikną uzależnień.

Dlaczego spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest tak istotne?

Przede wszystkim spędzanie czasu na dworze, uodparnia dziecko na różne wirusy; takie dzieci coraz rzadziej są przeziębione oraz mają w organizmie więcej witaminy D dostarczanej przez słońce. Poświęcając dziecku czas, spacerując z nim za pomocą wózka spacerowego i pokazywanie mu świata, jest dla niego wielką przysługą. Takie dziecko prawdopodobnie chętniej będzie wychodziło w późniejszym czasie. Częste wychodzenie z domu i zabawa z rówieśnikami zapobiega także poważnej chorobie dzisiejszych czasów, jaką jest otyłość. Bycie w ciągłym ruchu zdecydowanie bardziej sprzyja utrzymaniu dobrej wagi niż godziny przy komputerze. Korzystanie z tego, co daje natura i tworzenie własnych zabaw, jest także świetnym sposobem na to, aby rozwinąć kreatywność oraz samodzielność. W końcu nie jest łatwo zbudować własny szałas albo wymyślić zabawę z patyków i kawałka kredy! Lepsze dotlenienie mózgu pomaga także w późniejszej nauce – dzieci, które spędzają więcej czasu na dworze, są bardziej skupione na powierzonym im zadaniu i szybciej go rozwiązują. Nie warto zwlekać! Już od najmłodszych lat życia dziecka, należy wyposażyć się w wózek spacerowy i spędzać długie godziny na dworze.

Jaki wózek wybrać?

Niezwykle istotne jest to, aby nasze dziecko czuło się komfortowo. Kiedy jest jeszcze malutkie i jego naturalną pozycją jest pozycja leżąca, należy korzystać z wózka głębokiego. Zmienić go można na wózek spacerowy, kiedy dziecko będzie już w stanie bez problemu siedzieć. Taka zmiana będzie dla niego wielkim przeżyciem – w końcu będzie już bardziej ruchliwe i ciekawe świata. Bez problemu będzie mogło obserwować otaczającą go przyrodę i zachwycać się wszystkim, co dla niego nowe. Kupno wózka spacerowego powinno być oparte na kilku zasadach – przede wszystkim taki wózek powinien być lekki, posiadać podparcie na stopy oraz łatwy sposób składania (najlepiej, jeśli bez problemu zmieści się na przykład w samochodzie!)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here