34 tydzień ciąży

34 tydzień ciąży jest to koniec 8 miesiąca. Wraz z początkiem 34 tygodnia poród zbliża się wielkimi krokami. Jest to okres kiedy kobieta powinna już zwracać szczególną uwagę na swoje zdrowie i reagować na wszelkie wątpliwości, jakie ma zachowanie dziecka w brzuchu.

Masa i rozmiar dziecka

34 tydzień ciąży jest to taki okres, Kiedy dziecko już jest właściwie całkowicie rozwinięte. Często zdarzają się przypadki, że kobiety rodzą już w 34 tygodniu ciąży. Co prawda poród jest wczesny jednak takie dziecko nie jest już wcześniakiem. Dziecko w 34 tygodniu ciąży jest już rozwinięty, ale jego twarzy pokazują się indywidualny rysy twarzy. Uszy Są już uformowane i odsunął się od głowy. Serce dziecka bije 2 razy szybciej niż u zwykłego człowieka i jest łatwo słyszalne przez stetoskop. Uderzenie wynoszą około 130 razy na minutę. Na tym etapie rozwoju ciąży u dziecka zaczynają rosnąć włosy, które zastąpią puch. Można zauważyć, że ruchy dziecka już w tym okresie są zdecydowanie bardziej płynne. Każda kobieta w ciąży powinna nauczyć się odczuwać ruchy swojego maleństwa. W 34 tygodniu ciąży nadnercza zaczynają produkować specjalny hormon, który jest odpowiedzialny za rozpoczęcie procesu laktacji.

W tym czasie dziecko powinno już być ułożone głową w dół i znajdować się bezpośrednio nad kanałem portowym. Jest to bardzo ważne, ponieważ ta opcja jest uważana za najbezpieczniejsza przy porodzie. Zdarzają się również ułożenia pośladkowe, jest to dość rzadkie.

Co się dzieje z organizmem kobiety w 34 tygodniu ciąży

34 tydzień ciąży to okres kiedy kobiety są rozproszone i na pobudliwe, bardzo często pojawia się niepokój oraz lęki, które związane są z nadchodzącym porodem. W tej chwili bardzo ważne jest, aby dokładnie monitorować swoje samopoczucie oraz nastrój. Ważny jest, aby unikać wysiłku fizycznego, stresu oraz nie denerwować się drobnymi rzeczami. 34 tydzień ciąży ciąży nie jest dobrym momentem na dalekie i długie wycieczki ale nie powinno się całkowicie zrezygnować ze spacerów na świeżym powietrzu. Ważny jest aby dostarczyć odpowiednią ilość tlenu dla mamy jak i dla dziecka a niewielka aktywność fizyczna jest w stanie pomóc przyspieszyć akcje porodową.

Oczywiście ze względu na rozmiar dziecka i nabranie wagi coraz ciężej jest się poruszać po schodach czy też znaleźć sobie wygodną pozycję do odpoczynku jak i snu. Warto jest przemyśleć zastosowanie odpowiedniej poduszki.

Coraz bardziej odczuwalne są skurcze treningowe naszego organizmu, może się zdarzyć, że nocami będą nam dokuczać skurcze nóg. W tym okresie zdarzają się również bóle pleców jak i brzucha. Oczywiście powodem tego jest ciągły rozwój naszego dziecka. W ramach kontroli należy dokładnie sprawdzać wydzieliny z dróg rodnych. Szczególną uwagę należy zwrócić na wydzieliny wodniste i płynne. Takie coś może oznaczać, że rozpoczyna się przedwczesna akcja porodowa.

Możliwe problemy i ryzyko w 34 tygodniu ciąży

Jeżeli będąc w 34 tygodniu ciąży odczujesz skurcze oraz wystąpienie niewielkiego plemienia to najprawdopodobniej jest to początek przedwczesnego porodu. W takiej sytuacji konieczne jest jak najszybsze skontaktowanie się z lekarzem i udanie się do szpitala. Dziecko na tym etapie ciąży jest bezpieczne i poród nie zagraża jego życiu.

Może zdarzyć się sytuacja, że bóle spowodowane są oderwaniem się łożyska. Doprowadzić to może do krwawienia ponieważ łożysko zaczyna się oddzielać a krew gromadzi się między ścianą miednicy wałbrzyskim i tam powstaje krwiak. Pęknięcie przedwczesne łożyska jest jedną z najczęstszych patologii ciążowych i uznawany jest za poważny powikłania podczas porodu.

Zalecenia na 34 tydzień ciąży

Zalecenia na 34 tydzień ciążyDo porodu zostało już niewiele czasu i aby poród ciebie nie zaskoczył Przypomnij sobie o najważniejszych rzeczach. Po pierwsze naszykuj torbę z rzeczami zgodnie z listą oraz pamiętaj o tym, aby zabrać niezbędne dokumenty. W 34 tygodniu ciąży warto jest również mieć już przygotowane miejsce dla dziecka. Warto również wykonać sobie zdjęcie w tym okresie, Ponieważ pani będzie to ciekawą pamiątką na resztę życia. Na tym etapie już powinien być wybrany szpital i wszystko powinno być ustalone. Można już rozpocząć również przygotowanie krocze do porodu.

Odżywianie się w 34 tygodniu ciąży

W tym okresie bardzo wiele kobiet zauważa obrzęki nóg oraz ramion. Jeżeli w tym samym czasie twoja masa ciała wzrasta zbyt szybko musisz wprowadzić pewne zmiany w swojej diecie. W przypadku obrzęków warto jest sprawdzić ile płynu spożywasz codziennie. Może się zdarzyć sytuacja, że trzeba będzie delikatnie wstrzymać odżywianie. Wskazane jest ograniczenie spożywania soli. Żartujesz z diety również pozbyć się ciężki posiłków i zamiast smażonego zdecydowanie lepiej jest coś ugotować. Dobrze również jest unikać pożywienia, które powoduje że będziemy czuć się wzdęci.

Jak widać 34 tydzień ciąży, to okres kiedy jesteśmy już praktycznie gotowi na urodzenie naszego dziecka. Nawet jeżeli zacznie rodzić się przedwcześnie, to w tej sytuacji już nie ma żadnego zagrożenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here