Cztery filary zdrowego trybu życia i kształtowania sylwetki

0
525

Dieta stanowi 70% sukcesu zarówno podczas procesu rekompozycji ciała, jak i redukcji, utrzymania czy nabierania masy mięśniowej. Kluczowe jest jednak jej odpowiednie zbilansowanie oraz sparowanie z treningiem siłowym, cardio i spontaniczną aktywnością fizyczną – bez tego nawet najbardziej wyszukane posiłki nie pomogą w przemianie bądź efekty będą bardzo krótkotrwałe/pojawi się tzw. jojo. Dietetyk i trener personalny online taki jak https://dietanakazdycel.pl/ pomaga trwale zmienić Twoje nawyki, dba o odpowiednią podaż kalorii i makroskładników oraz dobiera do Twoich potrzeb przyjemny i efektywny trening.

Na czym powinien bazować dietetyk i trener personalny?

Kluczem do sukcesywnej przemiany sylwetkowej są odpowiednie nawyki żywieniowe oraz dopasowane do celów klienta plany treningowe i jadłospisy. Oto 4 zasady, dzięki którym podjęty trud zawsze się opłaci oraz zaowocuje zgrabną, dobrze skomponowaną sylwetką;

  1. Badania lekarskie: W celu zadbania o własne zdrowie oraz wykluczenia różnych chorób mogących utrudniać klasyczne odchudzanie bądź nabieranie masy (niedoczynność/nadczynność tarczycy, choroba Hashimoto, inne problemy hormonalne itd.) należy udać się do lekarza i wykonać kilka badań kontrolnych. Dobrze sprawdzi się również morfologia krwi – dzięki temu dowiesz się, czy masz niedobory niektórych składników odżywczych bądź witamin i czy trzeba będzie zwrócić na nie szczególną uwagę w Twojej diecie.
  2. Odpowiednia podaż kalorii: Na podstawie wieku, wzrostu, wagi oraz ilości aktywności fizycznej należy wyliczyć zapotrzebowanie kaloryczne, indywidualne dla każdej osoby. Właśnie dzięki odpowiedniej podaży kalorii i dopasowanych do niej posiłków będziesz w stanie osiągnąć Twój cel wagowy.
  3. Trening: Z reguły trenerzy stawiają na trening siłowy, które pomoże utrzymać lub zwiększyć masę mięśniową oraz ukształtować i ujędrnić sylwetkę. Kolejną opcją jest też tzw. cardio lub trening interwałowy, który pozwala na zwiększone spalanie tłuszczu.
  4. Spontaniczna aktywność fizyczna: To, ile ruszasz się na co dzień, składa się na tzw. aktywność pozatreningową – jest ona istotna zwłaszcza podczas procesu utraty tkanki tłuszczowej. Pójście pieszo po zakupy, zrobienie dużych porządków czy kilka spacerów z psem dziennie naprawdę mogą wspomóc odchudzanie oraz pozytywnie wpłynąć na Twoje samopoczucie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here