2 tydzień ciąży

2 tydzień ciąży2 tydzień ciąży, to czas kiedy mamy ostatnie dnie płodne. Kolejne będziemy miały zazwyczaj po okresie zakończenia karmienia piersią naszej pociechy. Dni płodne to bardzo ciekawy okres, natura tak to wszystko zorganizowała, że kiedy kobieta ma dni płodne staje się bardziej pociągająca dla mężczyzn. Jednym z elementów jest wydzielanie specjalnych feromonów. Przeważnie w czasie dni płodnych łatwo zauważyć zdecydowanie większe zainteresowanie partnera naszą osobą.

Jeżeli podczas dni płodnych dojdzie do stosunku we właściwym czasie, to wówczas dojdzie do ciąży. Potrzebny jest do tego plemnik, który za pomocą skurczów macicy jak i również samodzielnego poruszania się przemieszcza się w kierunku macicy w calu znalezienie gotowego już jajeczka. Zapłodnienie odbywa się w jajowodzie, gdzie trafia uwolniona komórka jajowa.

Przebieg ciąży

Zapłodnienie przebiega w taki sposób, że jądro plemnika podążą w kierunku środka komórki i w ten sposób powstaje tak zwane przedjądrze męskie, następnie one się ze sobą łaczą i w ten sposób przygotowują się do kolejnych podziałów. Podziały te są niezbędne do zachowania prawidłowej ilości chromosomów. Dzięki temu zostaje zachowana prawidłowa ilość materiału genetycznego, to jest bardzo ważne w dalszym procesie rozwoju płodu. Chromosomów jest 46, jest tutaj równy podział i połowa pochodzi od ojca a druga połowa od matki. To w tym właśnie momencie już wiadomo jaka będzie płeć dziecka. Zależy to od tego, czy do komórki jajowej dostał się plemnik z chromosomem męskim Y czy też być może żeńskim X.

Skład genów jest losowy, w komórce rozrodczej zawsze połowa materiału genetycznego jest od matki a połowa od ojca. Z tego powodu dwójka dzieci z tych samych rodziców nigdy nie jest taka sama, mają one inny skład genów. Wyjątkiem tutaj oczywiście będę bliźniaki, ale tylko te jednojajowe. Powstają one w momencie, kiedy to z jednego zarodka rozwija się dwójka dzieci równocześnie.

Żaby zajść w ciążę należy odbyć stosunek seksualny będąc w drugim tygodniu ciąży. Brzmi to dość kuriozalnie. Tak jednak wygląda to od strony technicznej. Tak więc jeżeli pragniesz być matką, musisz kochać się w drugim tygodniu ciąży.

Do zapłodnienia niezbędne są dni płodne. Jest to niezmiernie krótki czas, który poprzedza owulację, czas ten jest określany na przełom drugiego i trzeciego tygodnia ciąży. W przypadku regularnych 28 dniowych cyklów owulacja będzie w okolicach 15 dnia i kilka dni poprzedzających ten czas jest dniami płodnymi. Co prawda to wąskie okno się zamyka, jednak czasami jest tak, że można co nieco je przedłużyć. Zależy to miedzy innymi od żywotności plemników. Warto wiedzieć, że w sytuacji gdy plemniki mają dużą żywotność, może dojść do zapłodnienia nawet gdy stosunek odbył się wcześniej. Warto mieć to na uwadze podczas planowania.

Może się zdarzyć taka sytuacja, że plemniki potrafią przeżyć nawet tydzień. Taka sytuacja powoduje, że wytrysk tydzień przed owulacją w konsekwencji może doprowadzić do zapłodnienia. To zapewne może być wyjaśnienie wielu nieplanowanych ciąż. Standardowym okresem płodności jest tydzień pomiędzy 8 a 15 dniem cyklu. Standardowo plemniki żyją 2-3 dni.

obserwacja śluzu szyjkowegoJeżeli planujemy dziecko, to najbardziej optymalnym momentem na zapłodnienie jest odbycie stosunku bezpośrednio przed owulacja. To czas kiedy w ciele kobiety zachodzą zmiany, które w konsekwencji mają doprowadzić do zwiększenia szansy na zapłodnienie i ułatwienie dotarcia plemnikom do komórki jajowej. Jedną z popularnych naturalnych metod jest obserwacja śluzu szyjkowego.

Śluz jest idealnym wykładnikiem naszych dni płodnych. Jeżeli zaobserwujemy, że jest on ciągnący się i obfity, to oznacza, że przeważanie w ciągu najbliższych trzech dni dojdzie do owulacji. To właśnie podczas tych trzech dni mamy największe szanse na zajście w ciąże.

Dla osób, które nie chcą lub nie potrafią obserwować śluzu lub ich cykle nie są regularne sposobem na określenie dni płodnych są specjalnie testy owulacyjne, które bardzo ułatwiają nam życie. Testy są jednorazowe, które sprawdzają poziom hormonu LH z moczu. Drugim sposobem jest test badający ślinę, tych można używać wielokrotnie. Jeżeli test pokaże wynik pozytywny, to wówczas oznacza, że w ciągu najbliższych dwóch dób dojdzie do owulacji. Czyli jest to najlepszy czas na zapłodnienie.

Oczywiście nie ma gwarancji ciąży, nawet jeżeli stosunek odbędzie się w idealnym momencie. Czasami nawet przy dwójce zdrowych ludzi do zapłodnienia potrzebnych jest wiele miesięcy.

Rozwój dziecka w 2 tygodniu ciąży

Jeżeli wiesz jak określić dni płodne, możesz w pewien sposób spróbować wpłynąć na płeć dziecka. Odbycie stosunku w odpowiednim momencie daje szansę na chłopca. Plemniki z męskim chromosomem Y są szybsze, ale żyją krócej. Z tego powodu zazwyczaj szybciej docierają do komórki.

Jeżeli chodzi o szybkość to pierwsze godziny po stosunku, więcej jest męskich plemników. Z tego powodu stosunek odbyty w dniu owulacji to o wiele większa szansa na chłopca. Jeżeli jednak weźmiemy pod uwagę jak wygląda sytuacja po 3 dniach. To właściwie zdecydowana większość plemników będzie z chromosomem żeńskim.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here