Żele do biegania

Żele do biegania przydają się zwłaszcza w trakcie pokonywania nieco dłuższych dystansów. Korzysta się z nich zarówno na treningach, jak i na zorganizowanych zawodach sportowych. Dodają energii i sprawiają, że biegacze są w stanie pokonać rozmaite przeszkody, docierając z powodzeniem na metę. Żele są produkowane przez wiele różnych firm, więc kluczem do sukcesu jest ich przetestowanie. Najlepiej robić to w warunkach treningowych, aby sprawdzić, jak na ich zaaplikowanie zareaguje organizm.

Żele do biegania – kiedy warto po nie sięgnąć? Kilka zalet

Atutem żeli do biegania jest to, że są uniwersalne, a więc można z nich skorzystać np. podczas półmaratonu, maratonu, biegów ultra czy też zawodów odbywających się w górach. Przyjęcie solidnej dawki dodatkowej energii w trakcie intensywnego biegu jest jak najbardziej wskazane, ponieważ organizm jest w ten sposób przyzwyczajony do nieco większego wysiłku i pokonuje kolejne bariery. Biegacze mają dużo większe szanse na to, iż dotrą do wyznaczonego celu i nie zaliczą po drodze żadnego kryzysu energetycznego. Uzupełnianie energii jest szczególnie ważne w porze letniej. Żele do biegania są łatwe w przechowywaniu. Można je trzymać m.in. w kieszonce spodni, w kurtce biegowej czy też po prostu w biegowym plecaku. Kolejną zaletą jest łatwość aplikacji i przystępna cena (zwłaszcza przy zakupach hurtowych).

Żele do biegania – znaczne opóźnienie zmęczenia mięśni i szereg innych korzyści

Popularność żeli do biegania bierze się oczywiście stąd, że są w stanie znacznie opóźnić zmęczenie mięśni. Tym samym biegacz może pokonywać dłuższe dystanse, np. kilkadziesiąt kilometrów za jednym zamachem. Żel to jeden z najlepszych sposobów na łatwe przyswojenie węglowodanów. Działa praktycznie natychmiastowo, więc biegacz jest pobudzony do działania i odnajduje w swoim organizmie dodatkowe siły do pokonywania kolejnych kilometrów. Ponadto żele do biegania:

  • pomogą zarówno mniej zaawansowanym, jak i bardziej doświadczonym biegaczom,
  • zawierają w sobie spore ilości węglowodanów (nie trzeba ich uzupełniać w żaden inny sposób),
  • mają przyjemną konsystencję i nie ma problemów z ich spożywaniem w trakcie trwania biegu,
  • są odporne na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych.

Nic dziwnego, że współcześni biegacze nie wyobrażają sobie swoich treningów lub zawodów bez wspomnianych żeli. To nie tylko duża pomoc w zakresie fizycznym, ale też spokój psychiczny. Jeśli istnieje taka potrzeba biegacze w dowolnym momencie mogą zakupić specjalny pas na numer startowy i żele, tak aby mieć je zawsze pod ręką.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala18/domains/duzarodzina.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here