Wielkanocne dekoracje, które musisz mieć w swoim domu

0
428

Święta wielkanocne, podobnie jak Boże Narodzenie, mają swój wyjątkowy, niepowtarzalny klimat. Aby przygotować się na ich przyjście i poczuć atmosferę świąt, warto wyposażyć swój dom w dekoracje świąteczne, które wprowadzą radosny nastrój. Wielkanoc odbywa się wiosną, zatem wszystkie ozdoby są w dużym stopniu powiązane ze świeżością, lekkością i wiosenną aurą. Mile widziane są dekoracje okien, mebli, ale również stołu – takie jak serwetki świąteczne wielkanocne, świece lub kwiaty.

Wielkanocne figurki

Każdy zna symbole, jakie przewodzą świętom wielkanocnym. Z tego też powodu warto nawiązać tym motywem do dekoracji mieszkania. Porcelanowe figurki w kształcie zajączków to doskonały pomysł, aby wprowadzić świąteczną atmosferę. Różnej wielkości i kolorów zajączki można wyeksponować na komodzie, regale lub stole. Świetnie sprawdzą się również jako dekoracja wielkanocnego stołu. Obok zajączków warto postawić kolejny symbol – baranka. Wykonane z białej porcelany figurki idealnie wpiszą się w wystrój wnętrza w stylu eleganckim, glamour. Jeśli ktoś woli dodatki kolorowe, to z pewnością może sięgnąć po kurczaki lub piękne jajka. Można tworzyć własne kompozycje, zestawiając ze sobą różnorodne figurki.

Dekoracja świątecznego stołu                                         

Bez wątpienia najważniejsze jest śniadanie wielkanocne. Aby podkreślić uroczysty ton świąt warto zadbać o odpowiednią oprawę stołu. Elegancki biały obrus, to podstawa uroczystego nakrycia. W następnej kolejności warto wyposażyć każde miejsce przy stole w serwetki świąteczne wielkanocne. Są praktyczne i dekoracyjne. Na stole mile widziane są również świeże kwiaty – tulipany lub żonkile, ale również tzw. bazie. Są delikatne, naturalne i wprowadzą lekkość na wielkanocnym stole. Jeśli serwetki świąteczne wielkanocne nie będą wystarczającą dekoracją, można wykorzystać również świąteczną zastawę z motywem jajka, kurczaków czy zajączków.

Tekstylia świąteczne

Niezawodnym pomysłem na wprowadzenie wielkanocnej aury są odpowiednie tekstylia. Niezastąpione okażą się poszewki na poduszki, które będą emanować wielkanocnymi symbolami. W kuchni również można dorzucić wielkanocne akcenty w postaci fartuchów, rękawic kuchennych czy ściereczek.

Na ławie kawowej lub stole można rozłożyć piękny, wiosenny bieżnik lub serwetki świąteczne wielkanocne w formie materiałowej. Mogą one służyć za podstawę do stworzenia świątecznej kompozycji dekoracyjnej, np. układając na nich figurki, świece czy wazon z kwiatami. W ten sposób całe mieszkanie będzie gotowe na radosne, rodzinne świętowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here