Uszkodzona szyba w samochodzie

Pęknięcia i rysy szyb samochodowych nierzadko pozostawiane są samym sobie. Tymczasem nie powinno się odkładać ich naprawy na później. Dlaczego? Po pierwsze jazda z uszkodzoną szybą może skończyć się mandatem. A po drugie − czasami jest to po prostu niebezpieczne.

Pęknięte szyby mogą stwarzać niebezpieczeństwo

To normalne, że wraz z upływem lat na szybach samochodowych pojawiają się uszkodzenia. Narażone na nie są szczególnie szyby przednie. Najczęściej dzieje się tak między innymi poprzez działanie wycieraczek. Warto mieć na uwadze fakt, że zarysowanie z pewnością z czasem się powiększy. Dlatego nie warto odkładać naprawy na później. Poza tym pęknięcia czy też zarysowania mogą rozpraszać światło i w ten sposób utrudniać kierowanie pojazdem. A poruszanie się w ten sposób stwarza niebezpieczeństwo na drodze.

Nie zawsze trzeba wymieniać całą szybę

Jeżeli odkładasz naprawę z obawy o koszta, to wiedz, że nie zawsze uszkodzoną szybę trzeba wymieniać w całości. Należy to jednak zrobić, kiedy uszkodzenie znajduje się na wysokości oczu kierowcy i nawet po naprawie przeszkadzałoby w bezpiecznym prowadzeniu auta. Trzeba wymienić szybę również wtedy, gdy na jej powierzchni jest sporo zarysowań oraz pęknięć. Jeśli nadal masz wątpliwości co do tego, czy powinieneś zdecydować się na serwis szyb samochodowych, specjaliści z https://hanesco.pl doradzą ci najlepsze rozwiązanie.

Jazda z uszkodzonymi szybami grozi mandatem

Jeżeli poruszasz się samochodem z pękniętą szybą, a zdarzy się tak, że skontroluje cię policja, istnieje szansa, że pojazd zostanie uznany za niesprawny. Może to skutkować zabraniem dowodu rejestracyjnego i zmuszeniem do wymiany szyby. Przy okazji możesz też otrzymać mandat w wysokości 500 złotych. Dowód rejestracyjny będziesz mógł odebrać dopiero wtedy, gdy twój samochód przejdzie zarówno naprawę, jak i przegląd techniczny.

Jazda z uszkodzoną szybą może skutkować otrzymaniem mandatu i zabraniem dowodu rejestracyjnego. Może również stwarzać niebezpieczeństwo na drodze, jeśli zarysowanie czy ubytek oślepia kierowcę. Zastanów się, czy unikanie przeprowadzenia serwisu szyb samochodowych jest rzeczywiście tego warte.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here