Przyczepka rowerowa dla dzieci

Bez względu na to, czy w tym roku twoje dziecko wyrusza z tobą na rowerową eskapadę po raz pierwszy, czy to już jego kolejny sezon spędzony na takiej aktywności, musisz wybrać dla niego odpowiedni środek transportu. Doskonałym pomysłem jest przyczepka rowerowa dla dzieci, która zapewnia maluchowi wygodę oraz ochronę przed kurzem czy deszczem, a rodzicowi będzie mogła posłużyć także jako bagażnik. Jaką wybrać? Podpowiadamy!

Przyczepka rowerowa dla dzieci – jakie ma pełnić funkcje?

Pierwsza kwestia, na którą należy się pochylić przed wyborem przyczepki, to jej przeznaczenie. Okazuje się bowiem, że może służyć nie tylko w formie wózka podłączanego do roweru. Po odpowiednim złożeniu (czy raczej przekształceniu), przyczepka do roweru dla dziecka może bowiem zamienić się w wygodny wózek biegowy, spacerówkę, przyczepkę do biegu narciarskiego oraz wózek do spacerów po trudnych terenach – na przykład górskich. Przykładowym modelem tak funkcjonalnego rozwiązania jest przyczepka rowerowa Thule Chariot Sport 1. Dostosowana jest do wszystkich wyżej wymienionych aktywności – dzięki rozbudowanej, a przy tym prostej w obsłudze opcji składania oraz wyposażeniu w zestaw do holowania za rowerem i zestaw spacerowy.

Przyczepka do roweru dla dziecka – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Przy wyborze przyczepki należy zwrócić uwagę nie tylko na jej funkcjonalność. Nie mniej istotne będą parametry podstawowe:

  • Maksymalne obciążenie – to od niej zależy, do jakiego wieku twojego malucha posłuży przyczepka; zwykle wynosi ono od 20 do 45 kg.
  • Liczba miejsc siedzących – chcesz przewozić jedno dziecko czy może dwójkę? W tym drugim przypadku koniecznie wybierz przyczepkę podwójną, jak np. model Thule Coaster XT.
  • Miejsce na bagaż – niektóre modele mogą być wyposażone w dodatkową przestrzeń bagażową; za kabiną dla dziecka. Taką możliwość daje np. przyczepka Thule, model Chariot Cab 2.
  • Komfort dziecka – wózek rowerowy dla dziecka powinien być przede wszystkim wygodny dla malucha. Absolutną podstawą można nazwać wyposażenie przyczepki w wodoodporną osłonkę. Dodatkowym atutem jest ochrona przeciwsłoneczna w postaci przyciemnianych okien (jak w przypadku modelu Thule Coaster XT), regulowane otwory wentylacyjne kontrolujące temperaturę wewnątrz przyczepki (dostępne w Thule Chariot Lite 2) czy hamaczek dla niemowląt umożliwiający ułożenie malucha w pozycji półleżącej (zwykle możliwy do dokupienia osobno).
  • Wymiary – dziecko musi się oczywiście mieścić w przyczepce. Bardzo istotne jest więc to, by zwrócić uwagę na wysokość miejsca siedzącego i długość przestrzeni na nogi; tak, by maluch nie kulił się wewnątrz. Warto wziąć przy tym pod uwagę to, jak szybko dzieci rosną i wybranie modelu, który posłuży wam przez kilka lat: z nadwyżką przestrzenną. Pamiętaj także o sprawdzeniu szerokości przyczepki; dobrze, jeśli (niezłożona) zmieści się w drzwiach mieszkania, sklepu czy windy.
  • Waga – im lżejszy wózek dla dziecka do roweru, tym mniejszy opór będziesz czuć podczas jazdy na rowerze. Pamiętaj przy tym o dodaniu wagi swojego dziecka – lub dwójki!

Na rynku dostępny jest naprawdę szeroki wybór przyczepek rowerowych. Dzięki temu bez wątpienia znajdziesz model idealny dla potrzeb twoich i twojego dziecka (lub dzieci)!

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here