Plastelina rodem z dziecięcych marzeń

Dziecko to przede wszystkim wielka odpowiedzialność, która spoczywa na jego rodzicach, bądź opiekunach. Przede wszystkim należy mu zapewnić godziwe warunki do bytowania, ale nie można także zaniedbywać edukacji, czy też zabawy. Tylko w momencie, gdy wszystkie naczynia będą ze sobą odpowiednio połączone, mamy szansę na to, że będzie się ono prawidłowo rozwijać. Ważnym więc staje się to, co dziecko czyta, czym się bawi, jakie filmy ogląda i w jakie gry komputerowe gra. Dobrze dobrane zabawki oraz inne rzeczy na pewno pozwolą na jego wszechstronny rozwój. Trzeba o tym pamiętać w każdym momencie.

1. Plastelina rodem z XXI wieku

2. Zabawa, której nie można przerwać

Plastelina rodem z XXI wieku

Jedną z zabawek wielorazowego użytku, która w niesamowity sposób rozwija kreatywność dziecka jest plastelina. Któż z nas nie miał do czynienia z tym, jakże wdzięcznym tworzywem, dzięki któremu ulepienie prostego węża, czy też nieco bardziej skomplikowanego konia, stawało się intrygującym wyzwaniem. Jednym z produktów, które pozwalają na niczym nieskrępowaną twórczość tego typu jest Sprytna Plastelina, którą bez trudu nabędziemy, np. tu: https://ksiegarnia-edukacyjna.pl/pol_m_Zabawki-_Edukacyjne_Kreatywne_Piasek-kinetyczny-i-masy-plastyczne_Sprytna-Plastelina-1460.html. Ta bardzo popularna masa występuje w kilku odmianach takich jak Sprytna Plastelina magnetyczna, czy też Sprytna Plastelina fluorescencyjna i in. Dzięki tak twórczemu potraktowaniu zagadnienia, plastelina zyskała zupełnie nowy wymiar.

Zabawa, której nie można przerwać

Plasteliny te produkowane w Stanach Zjednoczonych Ameryki mają różne ciekawe właściwości: potrafią zmieniać kolor, odbijać się jak piłeczka, czy też fosforyzować w ciemności. Ponieważ jest ona sprzedawana w metalowych puszkach zachowuje swoje właściwości przez bardzo długi czas. Pozwala ona na to by wyobraźnia naszego dziecka pracowała na wysokich obrotach. Dodatkowo ugniatanie plasteliny oraz tworzenie z niej różnych postaci, czy też figur umożliwia rozwój sprawności manualnej u naszych podopiecznych. Prosta zabawa plasteliną ma więc wielkie znaczenie dla ogólnych zdolności naszych dzieci. Jej cena za opakowanie wynosi obecnie nieco ponad trzydzieści złotych, a więc nie jest to wydatek, któremu trudno by było sprostać. Można ją także wykorzystywać podczas rehabilitacji dłoni po przebytych urazach, wzmacniając w ten sposób mięśnie czy ścięgna dłoni. Warto więc pamiętać o tej nietypowej plastelinie, gdy będziemy się wybierać do sklepu po zabawki dla naszych milusińskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here