Olej z wiesiołka tłoczony na zimno

Trzeba przyznać, że wiesiołek, to dość ciekawa roślina, którą kojarzymy z polskich ogrodów. Tym, co ją wyróżnia są żółte kwiaty, jednakże jej prawdziwa moc znajduje się w nasionach, ponieważ to właśnie z nich wytłaczany jest olej z wiesiołka tłoczony na zimno. W takim właśnie oleju znajdziemy wiele wartościowych właściwości zdrowotnych. Zatem, co koniecznie powinniśmy wiedzieć na temat tego właśnie oleju i kiedy powinniśmy go stosować?

Olej z wiesiołka tłoczony na zimno, jest to olej który tłoczony jest z nasion rośliny, jaką jest wiesiołek dwuletni. Z całą pewnością bardzo ciekawe jest to, że jest to dosyć niepozorna i pospolita roślina, którą z całą pewnością wielu z nas miało okazję spotkać na łąkach, polach, czy też na nieużytkach. Jednakże, ze względu na swoje niezwykle właściwości, ta właśnie roślina jest wysoko ceniona zarówno w przemyśle farmaceutycznym, jak również kosmetycznym. W składzie wiesiołka znajdziemy nienasycone kwasy tłuszczowe omega-6, jak również kwas linolowy oraz gamma-linolenowy. Ponadto w oleju z nasion wiesiołka znajdziemy także kwasy tłuszczowe, takie jak kwas palmitynowy, oleinowy, jak i polifenole, fitosterole, enzymy, witamina E i F, jak również minerały takie jak selen, wapń, magnez z i cynk. Z racji na swój skład, wiesiołek to jedna z najcenniejszych roślin, jakie wykorzystywane są do produkowania leków oraz suplementów diety.

Jak stosować olej z wiesiołka?

Olej z wiesiołka tłoczony na zimno, to naprawdę bardzo dobry suplement, jednak może być on również przyjmowany jako suplement diety. Jest bardzo smaczny, dlatego też bez problemu możemy go stosować na czczo. Jeżeli przed śniadaniem spożyjemy około 1 – 2 łyżek tego oleju, to zaspokoimy zapotrzebowanie naszego organizmu na witaminy, kwasy i mikroelementy mu niezbędne. Oczywiście ten olej może być stosowany także w kuchni, ale musimy pamiętać, że może być on do potraw dodawany tylko i wyłącznie na zimno, ponieważ jeżeli zostanie podgrzany, to straci wszystkie swoje inne właściwości.

Przeciwwskazania i możliwe skutki uboczne

Olej z wiesiołka jest substancją niezwykle bezpieczną, ale musimy pamiętać że musi być on stosowany we właściwych proporcjach. Jeżeli jednorazowo spożyjemy za dużą ilość tego oleju, to mogą dokuczać nam bóle brzucha. Jednakże objawy te powinny przejść, jeżeli zmniejszymy przyjmowaną porcję. Jeżeli niestety nadal będą nam dokuczać, to wówczas powinniśmy skontaktować się z lekarzem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here