projektant wnętrz

Decydując się na współpracę z projektantem wnętrz powinniśmy przede wszystkim przedstawić mu własne wizje i pomysły. Jeżeli mamy gotowy plan na to, jak ma wyglądać nasze mieszkanie, możemy przejść do pytania o możliwość realizacji aranżacji poszczególnych pomieszczeń. Nie zawsze bowiem każde rozwiązanie jest możliwe w danym pokoju, kuchni czy łazience. Na etapie budowy domu możemy zapytać projektanta o to, w jaki sposób na przykład poprowadzić kanalizację, aby było możliwe zaaranżowanie łazienki wedle naszego pomysłu.

Nowości na rynku

Architekci wnętrz są na bieżąco ze wszelkimi nowinkami ze świata aranżacji mieszkań. Przeciętny człowiek często nie ma dostępu do tego typu informacji bądź nie ma wystarczającej wiedzy, aby zrozumieć nowoczesne rozwiązania. Warto więc zapytać o nie architekta, jeżeli zależy nam na wystroju wnętrz, który będzie bazował na aktualnych trendach.

Ciekawe pomysły

Nasz własny pomysł na aranżacje wnętrz może bazować na tradycyjnych rozwiązaniach, które często nie mają odzwierciedlenia w funkcjonalności mieszkania. Architekt może podpowiedzieć, co należy zrobić, aby wnętrze zyskało nie tylko blask, ale także było użyteczne. Jest to szczególnie istotne w przypadku małych powierzchni, gdy walczymy o każdy metr kwadratowy do zagospodarowania. Niemniej jednak dobrze jest nawet przy większym metrażu skorzystać z pomysłowości osoby, która ma duże doświadczenie w projektowaniu i wyszukiwaniu ciekawych, niebanalnych rozwiązań.

Kosztorys

Bardzo istotną sprawą jest koszt aranżacji wnętrz, jaki będzie trzeba ponieść przy danym projekcie. Architekt wnętrz może wstępnie ocenić, ile to wszystko będzie kosztowało z zastrzeżeniem, że jest to jedynie wartość szacowana. Dokładny kosztorys powinien zostać podany przy ostatecznym projekcie. Jeżeli jednak pewne elementy wystroju wydają się nam zbyt drogie, możemy zapytać architekta o tańsze zamienniki. Nie zapomnijmy przy tym o pytaniu o to, czy dany zamiennik będzie tak samo trwały i funkcjonalny, jak oryginał, na którym bazuje projekt. Jeżeli chcesz porozmawiać z projektantem wnętrz to koniecznie zacznij od analizy tej oferty: http://www.ainprojektowanie.com/oferta/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here