Najwygodniejsze rodzaje butów dla młodej mamy

Każda młoda mama, oprócz tego, że z całych sił pragnie zadbać o najlepsze zdrowie i samopoczucie swojego maleństwa, jednocześnie powinna myśleć o zadbaniu również o siebie. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza z tego powodu, że ciąża jako specyficzny okres w życiu kobiety różnie może wpłynąć na jej obraz samej siebie. Z tego powodu ważne jest, aby wybrać obuwie zarówno modne, eleganckie, jak i wygodne.

Modne półbuty zamiast niezdrowych szpilek 

Na początek warto zaznaczyć przede wszystkim fakt, że młode mamy definitywnie powinny unikać noszenia szpilek i wysokich obcasów. Tego typu obuwie bez dwóch zdań obciąża kręgosłup i sprawia, że stopy są jeszcze bardziej zmęczone. O ile do tej zasady łatwo zastosować się na co dzień, o tyle problem może pojawić się w przypadku, gdy zbliża się jakaś wyjątkowa okazja bądź uroczystość. Co zatem będzie najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji? Bez wątpienia największy hit sezonu, czyli modne, eleganckie i uniwersalne półbuty. Pamiętajmy o tym, że wygodne półbuty to nie tylko prawdziwy komfort przez całą imprezę, ale również dobre samopoczucie i elegancka prezentacja. 

Sneakersy na mniej oficjalne wyjścia 

Jeśli natomiast okazja, na którą młoda mama zamierza się wybrać, jest dużo mniej oficjalna niż wesele, chrzciny czy rocznica ślubu, można postawić na inny typ obuwia. Otóż, w przypadku, gdy kobieta szykuje się na przykład na wyjście na kawę lub wybiera się gdzieś w zupełnie innym, lecz nieformalnym celu, najlepszym pomysłem w kwestii butów będzie założenie sneakersów.  

Aktualnie na rynku jest tyle interesujących, niebanalnych modeli, że każda z pań z pewnością wybierze dla siebie coś idealnie dopasowanego. Sneakersy to przede wszystkim lekkość, wygoda i brak zbędnego obciążania stóp. Co więcej, ich zakładanie jest obecnie bardzo na czasie, co też jest ich niepodważalnym atutem. Dzięki nim można wyglądać zarówno modnie, jak i stylowo, gdyż pasują do wielu stylizacji, co na pewno pozytywnie wpłynie na samopoczucie młodych mam. 

Lekkie sandały na letnią porę 

W lecie lepiej unikać obuwia, które zasłania praktycznie całą stopę. Dlatego właśnie podczas tej najgorętszej pory roku zaleca się noszenie lekkich, przewiewnych sandałów, które pozwolą stopom prawidłowo oddychać i nie przemęczać się. Sandały to świetna alternatywa dla klapek, które również się sprawdzą, jednak nie są aż tak komfortowe w codziennym użytkowaniu, ponieważ nie mają dodatkowych pasków podtrzymujących but na stopie, co sprzyja niepożądanym kontuzjom. Najważniejsze jest to, aby wybrać obuwie, które pozwoli ewentualnym obrzękom szybko ustąpić i nie będzie ich wzmacniało. 

Dlaczego dobór odpowiedniego obuwia dla młodej mamy jest tak istotny? 

Być może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, jednak w trakcie ciąży, jak i po porodzie wiele kobiet boryka się z różnego rodzaju nieprzyjemnymi dolegliwościami. Niektóre z nich dotyczyć mogą również między innymi stanu stóp u pań. O czym dokładnie mowa? Otóż, najczęstszymi i niekomfortowymi symptomami, na które skarżą się młode mamy, są obrzęki właśnie w okolicach dolnych kończyn. Stopy pań mogą być nadmiernie opuchnięte, co może utrudniać codzienne funkcjonowanie ze względu na towarzyszący temu ból. To głównie z tego powodu odpowiednio dobrane obuwie w ciąży i po porodzie jest absolutnym fundamentem dla lepszego zdrowia i samopoczucia niejednej kobiety. W zależności od okazji czy pory roku można dobrać świetne modele dla każdej z pań. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here