Kubistyczny obraz

Rzeczywistość, w której żyjemy, zmienia się w błyskawicznym tempie, technologia rozwija się dynamicznie, a moda i trendy, dotyczące zarówno ubrań, jak wystroju wnętrz, trwają tylko chwilę, by ustąpić miejsca nowym nurtom. Czy na świecie jest więc coś trwałego? To doceniona przez krytyków sztuka. I właśnie nią zainspirujemy się, proponując pomysły na dekorację mieszkania.

Dlaczego nasz wybór padł akurat na kubizm? Obrazy utrzymane w tym stylu są niezwykle wyraziste i dynamiczne, odznaczają się bezkompromisowym charakterem i z pewnością przyciągną uwagę. Ale to nie jedyny powód. Oddajmy głos ekspertowi z Redro.pl, by powiedział nam więcej na ten temat:

Kubizm zrewolucjonizował sztukę i może zrewolucjonizować nasz wystrój. Co jest tak wyjątkowego w tych przedstawieniach? To, że podeszły w całkowicie innowacyjny sposób do ukazywania rzeczywistości. Dlaczego portrety czy martwe natury Pabla Picassa prezentują tak skomplikowane kształty rozbite na wiele elementów? Ponieważ artysta na płaskiej powierzchni płótna chciał utrwalić trójwymiarową rzeczywistość, by dany obiekt widziany był ze wszystkich stron. To jest najprostszym wytłumaczeniem tych zaskakujących kompozycji. Gdy spojrzymy w ten sposób na kubizm, obrazy staną się dla nas o wiele bardziej czytelne i zrozumiałe.  

Kubizm to jeden z najsłynniejszych nurtów w dziejach sztuki. Zdobył uznanie krytyków, dlatego możemy być pewni, że takie przedstawienia zawsze będą się znakomicie prezentować w wystroju, bez względu na panującą właśnie modę. Dobra sztuka jest ponadczasowa, dlatego jeśli bliskie są nam nowoczesne kierunki w malarstwie, zdecydujmy się na taką dekorację wnętrza.

Przyciągający wzrok portret w salonie

Jednym z najpopularniejszych motywów przedstawieniowych w sztuce jest portret. Dlatego to właśnie on znajdzie się jako pierwszy wśród naszych propozycji. Znakomitym źródłem inspiracji mogą być dla nas prace wspomnianego przed chwilą Picassa. W jego dorobku znajduje się wiele zarówno portretów, jak i autoportretów. Z pewnością wśród najsłynniejszych kompozycji należałoby wymienić śpiącą na krześle kobietę – obraz odznaczający się soczystą i pogodną kolorystyką – oraz kobietę w kapeluszu – pełną ekspresji kompozycję o silnie zgeometryzowanej formie.

Jeśli szukamy akcentu dekoracyjnego, który stanie się dominantą w dotychczasowej aranżacji, to strzałem w dziesiątkę będzie właśnie taki obraz. Kubizm traktował ludzką sylwetkę w bardzo specyficzny sposób. I choć mogłoby się wydawać, że najważniejsza jest tutaj forma – mocno zgeometryzowana – to pod tą konwencją ujrzymy także emocje portretowanej osoby. – wyjaśnił nam ekspert z Redro.

Sypiania z nowoczesnym krajobrazem

Sypiania z nowoczesnym krajobrazem

https://redro.pl/obrazy/tematy/malarstwo/kubizm/

Ciekawym rozwiązaniem do sypialni okażą się natomiast pejzaże. Przy dekorowaniu tego pomieszczenia warto zadbać o to, by wystrój sprzyjał naszemu wypoczynkowi, a natura wydaje się być znakomitym tłem do relaksu. W tym pomieszczeniu możemy się spodziewać zobaczyć malowniczy zachód słońca nad morzem lub polną łąkę usianą kwiatami, tymczasem zamiast sięgać po utarte rozwiązania, poszukajmy ozdoby o nieco bardziej oryginalnym charakterze. Oto, co zaproponował nam specjalista:

Kubistyczny pejzaż to znakomity przykład dekoracji, która pozwoli nam z jednej strony w ciekawy sposób ozdobić pomieszczenie, a z drugiej wprowadzić do wnętrza namiastkę natury w zaskakujący sposób. Taka kompozycja odznacza się dynamicznym charakterem, dlatego ożywi aranżację, ale jednocześnie nie stanie się takim przedstawieniem, które mogłoby wprowadzić chaos do miejsca, gdzie wypoczywamy. Znakomity efekt zyskamy, gdy wybierzemy taki krajobraz, który jest bliski naszemu sercu. 

Kuchnia z martwą naturą na ścianie

Kuchnia z martwą naturą na ścianie

https://redro.pl/obrazy/

Czego nie może zabraknąć w kuchni? Z pewnością jedzenia i to właśnie ono stanie się dla nas źródłem inspiracji do ozdobienia tego pomieszczenia. Nie tylko portretem i pejzażem interesował się kubizm. Obrazy – martwa natura w nowoczesnym wydaniu – na których znajdują się przedmioty z codziennego życia będą się doskonale prezentować w takim miejscu. Tematyka ta była bardzo popularna w epoce baroku, kiedy to malarze tworzyli niezwykle realistyczne kompozycje. Kubiści natomiast spojrzeli na kuchenne naczynia, kwiaty, a także owoce i warzywa w odmienny sposób. Dobrze nam znane kształty przetworzyli przez pryzmat swoich teorii, dzięki czemu martwa natura nabrała całkiem nowej jakości.

Taka kompozycja będzie się doskonale prezentować, gdy zawiesimy ją nad jadalnianym stołem, przy którym jadamy z rodziną. Przedstawienie możemy oprawić w prostą drewnianą ramę, ale dzięki temu, że boki płótna są także zadrukowane wzorem, obraz może wisieć na ścianie bez żadnej oprawy doskonale wyglądając.

Kubizm był nowym spojrzeniem na otaczającą nas rzeczywistość i powiewem świeżości w sztuce. Jeśli chcemy, by nasz dotychczasowy wystrój nabrał całkiem nowej prezencji, geometryczne kompozycje ukazujące portret, pejzaż czy martwą naturę okaże się znakomitym rozwiązaniem.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala18/domains/duzarodzina.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here