Jaką ofertę ma szkoła programistyczna dla dzieci

Branża IT ciągle się rozrasta, a wraz z nią zapotrzebowanie na pracowników. Jednym z bardziej powszechnych zawodów w tej branży, a przy tym dobrze płatnym jest programista. Języków programowania, a co za tym idzie kursów, na których można się ich nauczyć, jest bardzo wiele. Co za tym idzie, aby poznać ich większą ilość, należy rozpocząć edukację w tym kierunku odpowiednio wcześnie.

Programowanie dla najmłodszych

Rozpocząć swoją przygodę z programowaniem można w dzisiejszych czasach bardzo wcześnie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby naukę jednego z języków kodowania rozpoczął już 9-latek. Samo programowanie nie wymaga niesamowitych uzdolnień lub talentu.

Do czynienia zadowalających postępów wystarczy znajomość matematyki na odpowiadającym wieku dziecka poziomie i chęć rozwijania umiejętności. Tak jak w każdej innej aktywności pozalekcyjnej dla dzieci i młodzieży, muszą być one zainteresowane tematyką zajęć.

Najczęściej online

Zajęcia takie odbywają się najczęściej online i trwają około 90 min. Rozpoczynają się poprzez wprowadzenie do zajęć oraz rozwiązanie przykładowego zadania przez nauczyciela. Szkoła programistyczna dla dzieci zatrudnia nauczycieli, którzy mają doświadczenie zarówno w pracy z najmłodszymi, jak i z samą nauką programowania.

Po takim wstępie uczniowie sami rozwiązują przykłady, a w razie potrzeby otrzymują konieczną pomoc od prowadzącego zajęcia. Pod koniec zajęć, tak jak w każdym innym przedmiocie, kursanci otrzymują zadania domowe do rozwiązania samemu w sposób analogiczny do tych wykonywanych na zajęciach, co pozwala utrwalić wiedzę.

Oferta szkół online

Szkoła programowania dla dzieci oferuje najczęściej naukę więcej niż jednego języka programowania. Przeważnie w ofercie znajduje się Python i C++. Dla zupełnie początkujących dzieci, młodzieży i wszystkich tych, którzy nie mieli styczności z programowaniem, dobrą ofertą może być rozpoczęcie nauki od Assembly, który jest prostym językiem blokowym, pozwalającym nauczyć się myśleć w odpowiedni dla programowania sposób i opanować rozwiązywanie problemów.

Czas trwanie kursu to najczęściej 9 lub 10 miesięcy. Po zakończeniu pierwszych modułów szkoła programistyczna dla dzieci oferuje dalsze kursy, pozwalające pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności. Pozwoli to na tworzenie bardziej skomplikowanych i złożonych projektów, a w perspektywie czasu na podjęcie pracy w zawodzie programisty. Nie jest to jednak obligatoryjne, programowanie może być równie dobrze traktowane jako ciekawe hobby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here