Jak zorganizować wyjazd z dzieckiem za granicę

Pojawienie się w rodzinie dziecka nie musi oznaczać rezygnacji z dalekich, zagranicznych podróży. Urlop czy wyjazd wakacyjny na własną rękę może wydawać się wyzwaniem, jednak w rzeczywistości jest łatwiej niż myślisz. Odpowiednie zaplanowanie tego przedsięwzięcia ułatwi sprawę oraz zmniejszy koszty. Zobacz na co zwrócić uwagę, jeśli planujesz wyjazd z dzieckiem za granicę.

Zaplanuj, gdzie chcesz jechać

Pierwszym najważniejszym krokiem będzie wyznaczenie miejsca, do którego chcesz zorganizować wyjazd. Odpowiedni wybór klimatu, odległości od domu oraz specyfiki kraju, może uprościć wyjazd z dzieckiem za granicę. Dobry plan umożliwi też zaplanowanie, co chcemy spakować. Dzieci potrzebują zazwyczaj więcej ubrań niż przeciętny dorosły podczas takiego wyjazdu. Jeżeli twój bagaż okaże się naprawdę ciężki, możesz zdecydować się na wysłanie go kurierem.

Jak wysłać bagaż kurierem?

Zamówienie kuriera jest proste i nie wymaga wychodzenia z domu. Kiedy organizujesz wyjazd z dzieckiem za granicę, warto zapoznać się z ofertą na przesyłki zagraniczne.

Jak wysłać bagaż? Postępuj zgodnie z poniższą instrukcją.

  1. Wejdź na stronę brokera kurierskiego, na przykład AlleKurier.
  2. Wpisz dokładną wagę i wymiary.
  3. Z rozwijanej listy wybierz kraj, do którego chcesz wysłać bagaż kurierem.
  4. Kliknij przycisk “Wyceń przesyłkę”.
  5. Zapoznaj się z ofertą firm przewozowych
  6. Wybierz interesującą cię opcję.
  7. Wypełnij formularz.
  8. Opłać swoje zamówienie.
  9. Czekaj na kuriera, który przyjedzie po paczkę.

Jest to zdecydowanie lepsza opcja niż bagaż rejestrowany w liniach lotniczych lub dopłata za nadbagaż, ze względu na niższe koszty. Bagaż kurierem to też bezpieczeństwo – w liniach lotniczych relatywnie rzadko, lecz zdarzają się incydenty, że bagaż został zagubiony. W przypadku przesyłek kurierskich niezwykle trudno o taki błąd.

Jak spakować bagaż kurierem?

Najlepiej nadać bagaż w standardowej przesyłce, czyli spakowany w klasyczne, kartonowe pudełko o kształcie regularnego prostopadłościanu. Przed nadaniem należy zapoznać się z listą rzeczy zakazanych w transporcie kurierskim, jak broń, alkohol czy wyroby tytoniowe.

Kiedy wysłać bagaż kurierem?

Bagaż kurierem najlepiej wysłać wcześniej, by na pewno dotarł na czas. Podczas wypełniania formularza, strony kurierskie podają przewidywany czas dostarczenia, dzięki czemu łatwiej oszacować, kiedy zamówić kuriera. Paczkę należy nadać na adres hotelu lub apartamentu, gdzie planowany jest nocleg.

Szukaj promocji na przeloty i przejazdy

Warto również wspomnieć o promocjach na transport. Godnymi uwagi są portale, takie jak Fly4free czy Skyscanner. Można też przeglądać oficjalne strony linii lotniczych, jednak trzeba to robić poprzez kartę incognito. Pozwoli to na przeglądanie ofert w najniższych cen. Dodatkowym rozwiązaniem jest też dołączenie do grup na Facebooku, na których inni użytkownicy dzielą się znalezionymi okazjami lub ogłaszają tanie przejazdy w różne miejsca w Europie.

Znajdź tańszy nocleg

Wyjazd z dzieckiem za granicę, to również zadbanie o odpowiednie zakwaterowanie. W internecie można znaleźć wiele portali które pomagają porównać dostępne oferty i wygodnie zarezerwować odpowiedni apartament. Dzięki temu dopasujesz nocleg do swoich potrzeb, jak i dziecka.

Wybierz atrakcje oraz miejsca do zwiedzania

Nie jest tajemnicą, że dzieci potrzebują odpowiedniej rozrywki podczas wyjazdu. Sprawdź dostępność nie tylko podstawowych atrakcji turystycznych, ale też opcje dla dzieci. Zoo, park wodny czy interaktywne muzeum może okazać się świetnym wyborem.

Dopełnij formalności

Wyjazd poza granicę wiąże się często z posiadaniem ważnego paszportu, wizy czy też ubezpieczenia. Warto dokładnie sprawdzić, co należy załatwić przed wybraniem się w podróż – można o tym znaleźć więcej informacji na blogach podróżniczych lub w oficjalnych rządowych wytycznych. 

Zbadaj się i zaszczep

Ważnym momentem jest umówienie się na kontrolę lekarską. Wizyta u specjalisty może zapobiec zarażeniu się chorobą występującą w danym obszarze świata. Zapytaj, jakie szczepienia mogą być konieczne.

Ubezpieczenie turystyczne

Na koniec należy wspomnieć o ubezpieczeniu turystycznym. Gwarantuje wsparcie w razie różnych problemów ze zdrowiem, wywołanymi szkodami i nie tylko. Odpowiednia oferta zawiera OC, NNW, ubezpieczenie kosztów leczenie oraz dodatkowe świadczenia, takie jak ochrona bagażu.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala18/domains/duzarodzina.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here