Hulajnogą do pracy ? Czemu nie! Dojeżdżaj tak przez zatłoczone miasto

Hulajnoga to jeden z ostatnich rodzajów transportu, który przychodzi nam do głowy, jeśli szukamy takiego, aby dojeżdżać do pracy. Trend ten jednak stale zyskuje na popularności, a coraz częściej możemy spotkać osoby dojeżdżające na hulajnogach w dużych miastach. Sposób ten posiada wiele korzyści i jest pomocny w wielu sytuacjach. Same hulajnogi dedykowane do tego celu obecnie również nie przypominają tych dziecięcych, a są bardziej profesjonalnymi i wyczynowymi konstrukcjami. Aby zacząć dojeżdżać do pracy na hulajnodze nie trzeba również specjalnie się przygotowywać czy spełniać specjalnych wymogów. Wszystko odbywa się prosto, szybko i pewną dozą szaleństwa. Jak zatem dojeżdża się do pracy na hulajnodze? Czym są profesjonalne hulajnogi dla dorosłych? Jakie są korzyści tego rozwiązania? Odpowiedzi na pytania wraz z pomocnymi radami i wskazówkami prezentujemy w dalszej części tekstu.

Dojazdy do pracy na hulajnodze — tak!

Dojazdy do pracy na hulajnodze wbrew pozorom to bardzo dobry pomysł, z którego korzysta już wiele osób. Obecnie — szczególnie duże miasta mają jednolitą, płaską nawierzchnię. Dzięki temu poruszanie się po nich jest bardzo proste i komfortowe. Jazda na hulajnodze nie wymaga od nas posiadania licencji, uprawnień czy nie stawia wysokich wymogów. Z tego sposobu przemieszczanie się może skorzystać każda osoba bez względu na wiek, płeć czy odległość od miejsca pracy. Na hulajnodze możemy dojeżdżać, zarówno łącząc ją z innymi środkami transportu lub pokonując cały odcinek na niej.

Hulajnogi używane w tym celu są specjalnymi konstrukcjami, które są przystosowane, do tego typu przeznaczenia. Jest to jedna z głównych obaw osób zastanawiających się nad wyborem tego sposobu transportu. Jadąc na hulajnodze, jesteśmy traktowani w świetle prawa jako piesi, a sam sposób jest również komfortowy. Jadąc na hulajnodze nie rozwijamy dużych prędkości, a w znaczny sposób możemy skrócić czas dojazdu. Z tego sposobu przemieszczanie się korzystają m. in. pracownicy Google, którzy na dużych odległościach w pracy, komfortowo docierają do celu.

Wiele firm z dużymi powierzchniami również wciela takie rozwiązania, co jest najlepszą rekomendacją. Dojeżdżanie do pracy w ten sposób nie jest również problematyczne. Bardzo wiele dróg rowerowych czy długie płaskie trakty możemy wykorzystywać bez problemów do jazdy na hulajnodze. Jest to zdecydowany plus dużych miast, choć profesjonalne hulajnogi poradzą sobie również z bardziej wymagającym terenem. W razie potrzeby możemy je łatwo przenieść lub złożyć i kontynuować przemierzanie trudnego odcinka, czy schodów z hulajnogą w ręce.

Profesjonalna hulajnoga dla dorosłych

Jeśli zdecydowaliśmy się na dojeżdżanie do pracy na hulajnodze, powinniśmy wybrać w następnym kroku odpowiedni model do tej czynności. Na rynku możemy kupić zarówno modele nowe, jak i używane. Gdy nie jesteśmy pewni czy ten sposób przypadnie nam do gustu, warto zakupić model używany za ok. kilkadziesiąt złotych i przetestować hulajnogę w praktyce. Nowe modele dostępne są od ok. 100 zł, a w cenie ok. 200 zł powinniśmy otrzymać już solidny model, który posłuży nam do jazdy przez kilka sezonów.

Profesjonalne hulajnogi dla dorosłych, które mają służyć nam do dojeżdżania do pracy, są nieco innymi konstrukcjami niż te oferowane dzieciom dla rozrywki. Pierwszą różnicą jest ogólna konstrukcja. Hulajnogi takie posiadają wyższy drążek kierowniczy czy solidną i wytrzymałą ramę. Dzięki temu korzystać z niej mogą np. rośli mężczyźni co jest dużym plusem. Jazda na takiej hulajnodze jest też komfortowa dzięki m. in. szerokiemu podestowi czy nawet amortyzacji. Jednym z najważniejszych elementów takiej hulajnogi są koła. To profesjonalne konstrukcje, które są znacznie większe i mają średnicę kilkunastu centymetrów. Wykonane są również z wytrzymałych materiałów, np. gumowych materiałów. Dzięki nim możemy jeździć bezproblemowo zarówno na betonie, utwardzonych drogach ziemnych czy żwirach. Pozwala to komfortowo pokonywać miasto czy różne typy nawierzchni. Koła takie są również stabilne i dzięki nim, będziemy mogli jeździć bezpiecznie np. po deszczu.

Korzyści dojazdów na hulajnodze

Korzyści, jakie płyną z dojeżdżania na hulajnodze do pracy, jest wiele. Pierwsza z nich to znaczne skrócenie czasu podróży. Przebywanie dużych odległości na hulajnodze nawet pomimo jej niewielkiej prędkości pozwala dotrzeć do pracy dużo wcześniej i szybciej. Jazda na hulajnodze nie jest również wymagająca fizycznie i nie jest tak męcząca, jak np. jazda na rowerze. Kolejnym plusem jest możliwość łączenia sposobów dojazdu do pracy. Pewne odcinki możemy pokonywać np. metrem lub autobusem a kolejne właśnie na hulajnodze. Posiada ona system składania, dzięki któremu w ciągu kilku chwil możemy wziąć ją do ręki i wsiąść z nią np. do tramwaju. Pozwala to zmieniać decyzje w trakcie dojazdu i korzystać z różnych form transportu. Taka korzyść daje wiele możliwości, elastyczności i niezależności. Na uwagę zasługuje również sama hulajnoga. Po dojechaniu do pracy możemy ją złożyć i przechowywać np. pod biurkiem czy w szafce. Z pewnością nie zrobimy tego z dużym rowerem. Jest ona zatem poręczna i wygodna w użytkowaniu. Do plusów należy również zaliczyć niską cenę zakupu takiej hulajnogi. Jest ona niższa niż np. roweru.

Używanie hulajnogi do dojazdów do pracy może być również korzystne i z innych względów. Wiele osób nie ma rano czasu np. na bieganie czy aktywność fizyczną. Jadąc na hulajnodze do pracy możemy połączyć obie czynności i być stale w dobrej kondycji. Nie są to wymagające ćwiczenia, ale pozwalają pozostać w dobrej formie przez cały czas dojazdów do pracy. Na profesjonalnej hulajnodze dla dorosłych możemy również jeździć przez większość roku. Z pewnością będzie to okres wiosenno letni, a entuzjaści nie porzucą również tego sposobu jesienią lub wczesną wiosną, kiedy nie ma jeszcze śniegu. Praca po takim dojeździe będzie przyjemna, a my po dawce ruchu będziemy czuli się znacznie lepiej niż po siedzeniu w tramwaju w ścisku i niewygodnej pozycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here